Авто

Запасів нафти вистачить ще на півстоліття

До такого невтішного висновку прийшли експерти британської нафтогазової компанії BP. Проаналізувавши запаси в надрах землі та оцінивши поточні масштаби видобутку, вони заявили, що “чорне золото” закінчиться через 53,3 року.

foto_cikavosti_14.07.2014-015

На даний момент обсяг запасів нафти оцінюється компанією BP в 1 687,9 млрд барелів. Цікаво, що аналогічна оцінка природних запасів нафти проводилася рік тому, і тоді результат виявився на 1,1% гірше.

Позитивна, хоч і невелика зміна в результатах дослідження пояснюється в першу чергу новими даними, отриманими про запаси на американському континенті – там виявили 44,2 млрд барелів, що відразу на 26% більше, ніж показали минулорічні дослідження. Виявити “сховані” барелі вдалося завдяки новій технології горизонтального буріння.

Втім, у будь-якому випадку вчені запевняють, що апокаліпсис через півстоліття не настане. На думку фахівців, на планеті є ще великі запаси сланцевої нафти, які досі не виявлені. Крім того, у людства є час, щоб встигнути впровадити необхідні технології і зробити альтернативні джерела енергії придатними не тільки для автотранспорту, але і для різних галузей промисловості, які в даний момент теж залежать від нафтових ресурсів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button