Авто

“Електричні” шини від Goodyear

Шини моделі BH03 виробництва компанії Goodyear, показані на автосалоні в Женеві, можуть заряджати акумуляторні батареї електромобіля за рахунок зібраного тепла.

3-16-03-2015-600-407

Протягом ряду років автовиробники розробляли незліченні креативні способи, як забезпечити зарядку акумуляторів на електромобілях і автомобілях-гібридах. В результаті з’явилися й активно використовуються рекуперативні гальмівні системи, сонячні панелі, плагіни (підключаються моделі автомобілів-гібридів), водневі паливні відсіки і багато інших методів поповнення дорогоцінної електроенергії, необхідної для руху.

У майбутньому зарядку електромобілів можна буде здійснювати набагато більш легким способом – за допомогою гуми.

Читайте також: Як вибрати зимові шини

На автосалоні 2015 в Женеві компанія Goodyear довела це, представивши модель нових концептуальних шин, що одержали назву BH03.

Згідно з офіційною заявою компанії, модель BH03 “дає можливість заряджати акумуляторні батареї електромобілів шляхом трансформації тепла, що виділяється обертаючими шинами, в електричну енергію”.

2-16-03-2015-600-355

У шинах застосована “ультрачорна текстура” для поглинання світла і тепла, що забезпечує постійну поставку певного обсягу енергії до акумуляторів машини. BH03 зроблені з термо / п’єзоелектричного матеріалу, простіше кажучи, вони конвертують механічне зусилля в електричну енергію. Цього недостатньо, щоб повністю забезпечити машину необхідною енергією, але навіть мала постійна зарядка, теоретично, може поліпшити загальний запас ходу і ефективність двигунів електромобілів і гібридів.

[ads2] Модель BH03 на даному етапі являє собою всього лише загальну концепцію, але цього вже достатньо для гарної прем’єри на автосалоні.

Goodyear також анонсував в Женеві шину з трьома окремими камерами і вбудованим насосом.

Суть розробки в тому, що шини можуть адаптуватися до дорожніх умов і налаштовуватися водієм на один з трьох режимів: екологічний / безпечний, спортивний або вологе зчеплення.

1-16-03-2015-600-367

За словами Джо Зекоскі (Joe Zekoski), головного технічного директора Goodyear, “ці концептуальні шини в новому світлі представляють роль, яку можуть відігравати шини в майбутньому”. У компанії вважають, що в майбутньому шини стануть більш інтегрованими з машиною і споживачем, більш “зеленими” і різноманітнішими.

Натхнення: innoros.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button