Авто

Чому в одних машинах бензобак з правого боку, а в інших – з лівого?

На різних машинах отвір для заправки палива в бензобак розташовується з різних сторін. Іноді це не зовсім зручно. Чому б усім автовиробникам не створювати моделі з однаковою часткою правої і лівої горловин?

Іноді на заправках можна спостерігати ситуацію, коли до бензоколонки з одного боку стоїть багато машин, а з іншого практично нікого немає. Просто в одних горловина бензобака розташована праворуч, а у інших – зліва. Чому так відбувається?

У європейських автовиробників горловина бензобака найчастіше розташована праворуч у ліворульних машин. Це пояснюється зручністю заправки – водієві не потрібно побоюватися удару двері об бензоколонку, а парам палива потрібно більше часу на те, щоб проникнути в салон через відкриті водійські двері. До того ж заправляти машину з каністри на узбіччі зручніше, якщо горловина розташована на зворотному боці від водійських дверей.

Ймовірно, з цієї ж причини азіатські праворульні машини заправляються зліва. Варто сказати, що частина зручностей, які забезпечує таке розташування горловини, пропадає, якщо ви їздите на праворульній машині по дорозі з правостороннім рухом або, навпаки, на ліворульній машині по лівосторонній дорозі.

Деякі азіатські марки поставляють на зарубіжні ринки ліворульні машини з лівим розташуванням горловини. Швидше за все, це обумовлено тим, що додаткова зміна конструкції збільшить витрати на виробництво автомобіля, а положення горловини, за великим рахунком, не так вже й важливо. У рідкісних випадках сторона розташування люка бензобака обумовлена ??конструктивними особливостями, але це швидше виняток, ніж правило.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button