Здоров'я

Які проблеми з очима у людей бувають

«Берегти як зіницю ока» – відомий вислів, що доводить, що споконвіку саме очі, здатність бачити людина цінувала найбільше. Проте, як би дбайливо люди не ставилися до власного зорового апарату, проблеми все ж періодично виникають. Насамперед, слід зазначити, що від такого роду неприємностей ніхто не застрахований. Проблеми можуть виникати в будь-якому віці і при абсолютно різних умовах.

25-05-15-foto-600x338-1

Класифікації захворювань

Спершу перерахуємо основні види патологій зорового апарату:

  1. Проблеми можуть бути вродженими. В даному випадку причиною може бути генетичний збій, спадковість чи неправильний розвиток плоду в утробі матері, яке призводить до різних наслідків, у тому числі і до проблем із зором.
  2. Другий вид – набуті збої в роботі зорового апарату. До них можуть призводити механічні пошкодження, запальні процеси, ускладнення після перенесення важких захворювань, неправильний спосіб життя.

Є й інша, не менш ємна класифікація захворювань:

  • враження безпосередньо очного яблука;
  • захворювання зовнішніх тканин (повіки).

Найпоширеніші захворювання очей у дітей

Найбільш часті в дитячому віці проблеми з очима – механічні пошкодження і кон’юнктивіт. За даними статистики, в ранньому віці більшість пацієнтів звертаються з приводу травм очного яблука. Що ж стосується кон’юнктивіту, в основному його причиною стає потрапляння в середину очей різних бактерій і вірусів. Дітям більш властиво терти очі, ніж дорослим. Саме тому відносно даного захворювання в зоні ризику опиняються діти, особливо дошкільного віку. Тоді виникає потреба http://german-eyeclinic.ru/, яке краще проводити в Німеччині

Проблеми, пов’язані з віями

Часто зустрічаються такі проблеми, як блефарит або халязіон, при яких спостерігаються неприємні відчуття у віях. У першому випадку, наприклад, відбувається запальний процес, супроводжуваний почервонінням, сверблячкою, запаленням внутрішньої частини повік. При цьому спостерігається утворення кірочок в куточках очей.

Що стосується халязіона, мова йде про запалення мейбомієвої залози, закупорка якої призводить до збору секрету в певному місці, його накопичення і подальшого тиску на тіло очного яблука. Певної вікової категорії дане захворювання не має. Слід відрізняти халязіон від ячменю. У другому випадку має місце гнійне запалення залози або ж війкової кишені. Найчастіше збудником даного захворювання виступає золотистий стафілокок, проте бувають і інші причини.

Безболісні порушення

Нерідко люди страждають від так званих «мошок в очах». За великим рахунком, особливого дискомфорту це не викликає, оскільки абсолютно не супроводжується больовими відчуттями. Виявити це захворювання можна, тільки глянувши на світлий фон. Викликано це явище викривленням, деструкцією склоподібного тіла очного яблука.

Зниження зору

Крім далекозорості й короткозорості, спостерігаються й інші проблеми, пов’язані з погіршенням зору.

Астигматизм, причиною якого найчастіше є неправильна форма рогівки ока, також відноситься до цієї групи захворювань.

Сприяє зниженню зору катаракта, при якій спостерігається значне помутніння кришталика, що перешкоджає попаданню світла на сітківку ока. У даному випадку рішенням проблеми найчастіше є хірургічне втручання.

Люди нерідко страждають від такого захворювання, як кератоконус – викривлення рогівки ока, явним симптомом якого є різке погіршення зору тільки в одному оці і зміна форми рогівки.

До цього ж спектру відноситься глаукома, при якій має місце погіршення периферичного зору, потемніння в очах. Такого роду проблеми пов’язані з підвищенням внутрішньоочного тиску.

Що провокує погіршення зору

Найчастіше люди самостійно провокують зниження здатності ока сприймати інформацію, що надходить. Недотримання правил читання, постійна робота за комп’ютером, ігнорування захисних засобів при роботі зі зварювальним апаратом практично завжди призводять до зниження зору. Нерідко люди страждають і через кропітку роботу. Очі швачок, наприклад, переносять величезні навантаження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button