Здоров'я

Що відбувається з твоїм організмом, коли ти переїдаєш?

Ти знову з’їв більше норми… Як ти сам розумієш, в цьому немає нічого хорошого. Можливо, дізнавшись про те, що відбувається з твоїм організмом при переїданні, ти припиниш їсти через силу.

Перші миті або підступні цукри

Як правило, все починається з їжі, яка рясніє простими вуглеводами. Саме така їжа найсмачніша. Як тільки ти починаєш істи щось «смачненьке», то вуглеводи вже в ротовій порожнині починають розпадатися і всмоктуватися завдяки дії травних ферментів, що містяться в слині. Смакові рецептори язика на це реагують миттєво. Вони посилають сигнали до мозку, а той, природно, просить добавки!

Протягом перших 5 хвилин

Отже, ти з насолодою поглинаєш їжу. При цьому шлунок починає працювати в посиленому режимі, розподіляючи їжу в тонкий кишечник, де відбувається всмоктування жирів і білків в кров.

Протягом 15 хвилин

Травна система починає відчувати перевантаження. Шлунок і кишечник вже порядком виснажені такою роботою. В «гру» вступає гормон YY, який подає в мозок сигнали з проханням припинити це «божевілля». Але через велику кількість смачної їжі, твій мозок реагує на це із запізненням.

Протягом 40 хвилин

Ось і прийшов час десерту… так, для нього завжди знайдеться містечко, скільки б їжі ти не з’їв. Якщо після рясного прийому їжі ти ще й взявся за десерт, то підшлунковій залозі точно не поздоровиться. Починається посилене вироблення інсуліну, необхідного для того, щоб знизити рівень цукру в крові до нормальних показників.

Якщо ж під час застілля ти зловживав солоним, то через 30-40 хвилин в кровоносних судинах з’явиться напруга, оскільки надмірне вживання солі сприяє підвищенню артеріального тиску.

Через годину

Тебе напевно хилить в сон. А все тому, що перевантажений шлунок вже «кричить» всьому організму – «Вистачить, я більше так не можу!», і поглинає при цьому велику кількість енергії на те, щоб переварити їжу. Крім того, розтягнутий шлунок починає тиснути на сусідні органи, що сприяє розвитку запаморочення і больових відчуттів.

Протягом другої години

Гарненько довелося «попотіти» печінці, яка очищала кров від непотрібних елементів, виробляла жовч і розкладала їжу на поживні компоненти. Якщо ти ведеш активний спосіб життя, то поглинена їжа, швидше за все, перетвориться в глікоген (форма запасания глюкоза), який потім буде витрачений на найближчому занятті спортом. Але якщо зі спортом ти зовсім не дружиш, то поглинені калорії перетворяться в жирові запаси, що «благополучно» відкладуться на своїх улюблених місцях – животі і стегнах.

Через 2 години

Травна система «зітхнула з полегшенням. Кровоносні судини розслабилися, заспокоїлася печінка і підшлункова залоза. Тепер саме час пообіцяти собі, що більше таке не повториться!

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button