Різне

Які розсувні системи вибрати

Як реалізувати в інтер’єрі свого будинку два протилежні прагнення – до простору і приватності? Для цього знадобиться старовинний винахід економних японців – розсувні системи. Розсуваючі стіни, можна перетворити своє житло відповідно з необхідним моментом і настроєм.

XXI століття диктує швидкі зміни в способі життя, тому важливо уникнути морального старіння будинку. Популярною стає відкрите (гнучке) планування житла, при якій об’єднують приміщення денної зони – вітальню, кухню, їдальню, хол – або створюють в мансарді лофт – великий зал. Такі простори можна зонувати, використовуючи розсувні системи або ширми. А якщо з часом спосіб життя зміниться, при такому плануванні не доведеться перебудовувати внутрішні стіни. Однак розсувні перегородки та двері все ж прив’язані до певної лінії на плані, а ось ширми допускають повну свободу просторового творчості.

Які розсувні системи вибрати

Будова розсувних систем

Розсувна система складається з одного або декількох полотен, які переміщаються уздовж прорізу, верхнього та нижнього направляючих і роликового механізму. Додатково уздовж стіни можуть бути встановлені пенали, в які ховається полотно. Якщо розміри отвору відповідають звичайним розмірами дверної коробки (220 х 90-200 см), конструкцію називають дверима. Якщо ж отвір більший, наприклад за висотою відповідає приміщенню, то це перегородка. Двері можна замикати на замок, а для перегородок це, як правило, не практикують.

Для розсувних дверей можна використовувати будь-яке дверне полотно, призначене для відкритої моделі. Перегородки для широких і високих прорізів зазвичай виготовляють здесь ,  індивідуально на основі каркаса з дерева або металу і заповнюють різними матеріалами. Конструкція не повинна бути надто важкою. Вага стандартних полотен розсувної системи – 30-120 кг, і чим вони важчі, тим потужнішим має бути роликовий механізм.

Є два види розсувних систем. Перегородка на роликовій опорі рухається по направляючій, закріпленій на підлозі. Це забезпечує відмінну геометричну жорсткість при русі. Але рейки будуть помітними в інтер’єрі, що не завжди бажано, якщо при відкритті перегородки хочеться отримати цілісний простір. Зате така система виглядає обгрунтовано, коли покриття підлоги відрізняється до перегородки і після неї. Як правило, системи на нижній роликовій опорі використовують для дверей вбудованих шаф і гардеробних кімнат, а також для зонування кухні і вітальні, наприклад коли керамічна підлога змінюється на паркетну.

Перегородка на роликовому підвісі рухається по направляючій, закріпленій на стелі, верхному одвірку дверей або на спеціальній штанзі. Полотно не торкається підлоги, і його покриття не переривається на кордоні між зонами. Перегородку вагою 40-70 кг підвішують на дві каретки з роликами, при більшій вазі – на чотири. Ролики зазвичай роблять з пластмаси (тоді вони працюють безшумно), а рейки – з алюмінію. Недолік підвісної системи – розгойдування вільно висячих стулок перпендикулярно напрямку руху (при великій висоті – на 5-10 см). Щоб позбутися цього ефекту, використовують спеціальні фіксатори.

Розміщення, дизайн , монтаж

Де потрібні розсувні двері або перегородка, залежить від плану будинку. Основні завдання розсувних систем – розділяти і об’єднювати простір, економлячи місце. Однак треба врахувати, що перегородки, як правило, не забезпечують ефективну звукоізоляцію.

447825501

У загальному просторі вітальні, кухні і їдальні іноді можна ізолювати кухню, виділити куточок для тихого відпочинку або відгородити зону ділових переговорів. Особливо часто розсувною системою відокремлюють вітальню від холу.

У спальні розсувні двері використовують у вбудованих шафах. А розсувною перегородкою зручно відокремити зону гардеробної.

У невеликих будинках проблема трансформації простору особливо актуальна – доводиться викроювати зони, для яких не вистачило окремих кімнат. Наприклад, частина вітальні іноді використовують як кабінет, а коли приїжджають гості, потрібно тимчасово розділити кімнату на спальню і гостьову.

Розсувні системи зручні там, де двері зазвичай довший час залишаються відкритими, – в зимовому саду, на кухні і в коридор: відкриті стулки не будуть перегороджувати простір. А от для спалень більше підходять розсувні двері.

Розсувні системи незамінні, якщо немає місця для відкривання розпашних дверей. Така ситуація зустрічається в коридорі, в який виходить безліч кімнат, а також у невеликій спальні, коли треба зробити вхід в гардеробну, а відкрити двері заважають меблі.

Матеріал та оформлення перегородок можуть бути самими різними. Їх вибирають відповідно до дизайну приміщення. Має значення і спосіб їх вбудовування в інтер’єр – як вони будуть виглядати у відкритому і закритому вигляді.

Перегородка, в якій полотна при відкриванні насувається одне на однне – поширена і проста в монтажі конструкція. Якщо стулки розташовуються в межах товщини отвору, то при їх відкриванні залишається закритою його частина, рівна ширині стулки. Розкрити отвір повністю дозволить перегородка, полотна якої виїжджають на площину стіни.

Перегородка, яка ховається в стіну, дозволяє найбільш «чисто» розділити простір. Для її стулок необов’язково залишати простір всередині стіни: у цьому випадку використовують спеціальні пенали, вбудовані в стіну, або споруджують поруч з нею фальшстіну з гіпсо-картону, за яку ховають одну або кілька стулок конструкції.

Радіусні перегородки зігнуті по дузі кола (радіус до 150 см). Технічно вони виконуються так само, як і прямі. Для вигнутих полотна використовують молліроване (гнуте) скло, пластик, акрил, дерево і алюміній.

Розсувні перегородки можуть бути не тільки плоскими, але й об’ємними. Тоді в них можна розмістити книжкові полиці, скриньки для зберігання дрібниць або предметів побуту, відповідних місцю: в передпоої – засоби для догляду за одягом, у ванній – миючі засоби і т. п.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button