Різне

Друк на футболках методом сублімації

foto_cikavosti_07.07.2014-04В даний час одним з поширених видів друку на футболці, є метод сублімації. Сублімація – це процес перетворення твердої речовини в газоподібний стан, минаючи рідку стадію. Фактично відбувається випаровування спеціальних фарбувальних речовин під впливом високих температур десь 180-200С і вплавлення їх у поліефірні волокна футболки. При цьому утворюються міцні хімічні зв’язки з полімерами.

При друці на футболці з допомогою сублімації, малюнок переноситися з сублімаційного паперу на тканину за допомогою нагрівання. При нагріванні частинки фарби пропікаються в волокна матеріалу і фіксуються там. У разі друку сублімації виходить надзвичайно міцне і яскраве зображення з соковитими кольорами. Воно не прощупується тактильно так як фарба вбирається волокнами тканини. Воно не боїться ні прання, ні прасування. Саме ці властивості робить метод сублімації таким популярним і затребуваним. Цей спосіб, що дозволяє домогтися фотографічної якості зображення.

Хоча http://www.mysub.ru/ має свої обмеження. Сублімація застосовується лише на білих іта світлих тканинах, в яких вміст поліестеру більше 70%. Дуже часто для кращого носіння футболки і для того, щоб вона була приємною на дотик, їх випускають двошаровими. Зовнішній шар роблять з мікрополіестра яки слугує для відмінного якісного трансферу фотографії, малюнка або напису на будь-яку частину футболки, а внутрішній з бавовняного полотна, що забезпечує комфортні умови для організму при носінні футболки.

Технологія виробництва

Друк на футболці починається з виготовлення паперового кліше, підготовлений макет друкується дзеркально, на спеціальній матовому папері, що не містить синтетичну підкладку. При друці використовуються сублімаційне чорнило. Кліше закріплюється за допомогою термоскотча на футболці, підготовленої для сублімації.

Після цього футболка з кліше потрапляє в термопрес, попередньо нагрітій до температури 195-200 С. Там футболка витримується від 10 секунд до 5 хвилин. Якщо час сублімації буде недостатнім, то зображення буде тьмяним і неяскравим.

Якщо час сублімації буде надто великим, то виникають розмиті контури зображень, а на самій тканині з’являються жовті плями. Для визначення часу сублімації необхідно користуватися спеціальними температурними таблицями, в яких занесені температури сублімації і час процесу для різних розмірів та видів тканини.

Якість малюнка перевіряється при розтягуванні футболки. При цьому зображення не повинно покривається тріщинами і кришитися, т.я. волокна тканини викришуються безпосередньо фарбувальними пігментами і зображення тягнеться разом з тканиною.

Використовувані фарби, застосовувані для друці сублімації на футболках абсолютно нешкідливі для здоров’я людини, про що є медичні свідоцтва та сертифікати і не бояться впливу навколишнього середовища. Футболку з сублімаційним малюнком можна неодноразово прати при температурі до 80 С, а також гладити електропраскою прямо по зображенню.

Для нанесення малюнка на футболки з натуральної тканин і футболки, виготовлені з темних тканин застосовуються спеціальні плівки. У процесі сублімації така плівка спочатку приварюється на футболку. Ця плівка служить підкладкою на яку наноситься сама сублімація. Такий метод сублімації дозволяє отримати найміцніше зображення, що витримує багатократне прання. Коли процес закінчений, футболка витягується з преса, остигає, упаковується і відправляється на склад.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments