Інтернет

Які види реклами існують в інтернеті

foto_cikavosti_2908.2014-04_resizedСьогодні велика кількість рекламних агентств і веб-студій пропонують послуги реклами сайту в інтернеті. Багато хто з них відкрито заявляють, що займаються тільки певним сегментом інтернет-реклами, але саме даний сегмент найбільш ефективний, практичний і бюджетний. Деякі «фахівці» пропонують так званий «комплексний інтернет-маркетинг», стверджуючи, що тільки з його допомогою можна донести інформацію про Ваш товар або послугу до кінцевого користувача. При цьому, відстоюючи свою позицію, і ті й інші апелюють виключно загальними і малозрозумілими фразами з розряду: «за даними нашої компанії», або «наш багаторічний досвід довів…», або вже зовсім хрестоматійним «це всі знають!».

Таким чином, щоб не попастися на вудку «молодій і дружній команді професіоналів», давайте розберемося, що ж все-таки таке інтернет-маркетинг, з яких інструментів він складається і як власне даними інструментами необхідно користуватися.

Отже. По-перше, інтернет-маркетинг має на увазі вивчення цільової аудиторії конкретного інтернет-ресурсу. По-друге, інтернет-маркетинг — це застосування різних методик, що просувають даний ресурс за допомогою рекламних носіїв (банерів, контекстної реклами тощо). І по-третє, інтернет-маркетинг — це грамотна оптимізація сайту, що поліпшує його видимість для пошукових машин. Іншими словами, інтернет-маркетинг — це діяльність із залучення й утримання клієнтів за допомогою web-технологій.

На сьогоднішній день можна виділити 7 інструментів роботи з потенційними клієнтами.

Пошукова оптимізація — (вона ж — SEO) це просування інтернет-сайту на перші позиції в пошукових системах по ефективним і продаючим запитам. Так, користувачі, що набирають певний запит в пошуковику, апріорі зацікавлені в товарі, послузі певної інформації, висловлюючи свої наміри у вигляді конкретних пошукових запитів. Потрапляючи на певний сайт з пошуку, користувачі отримують можливість відразу ж зробити бажану дію — купити необхідний товар або замовити послугу. Оптимізація сайту відбувається за так званим «ядром запитів», тобто списку ефективних і продаючих пошукових запитів, що задаються потенційними клієнтами пошуковій системі. Таким чином, пошукова оптимізація залучає на сайт якіснішу аудиторію і ідеально підходить для просування малого та середнього бізнесу, завдяки вигідній вартості одного клієнта.

Контекстна реклама — (вона ж — SEA) це інтернет-реклама, яка демонструється в пошукових системах, а також на сторінках веб-сайтів. Даний вид реклами відрізняється від традиційної реклами в інтернеті тим, що залежить від пошукового запиту конкретного користувача або від тематики сторінки, на якій показується. Головна перевага контекстної реклами від http://turboseo.net.ua/ в залученні на сайт цільової аудиторії, тобто відвідувачів, спочатку зацікавлених в рекламованій послузі або товарі. Таким чином, SEA дозволяє точно співвідносити витрати з кінцевим результатом: клієнт платить тільки за користувачів, які перейшли до нього на сайт, клацнувши по оголошенню.

Медійна реклама — (вона ж — банерна) це графічна інтернет-реклама. Даний вид реклами націлений на формування у користувачів стійкої асоціації бренду з конкретним товаром або послугою. Це збільшує впізнаваність бренду, підвищує лояльність аудиторії та зміцнює імідж компанії. Разом з тим банерна реклама починає ефективно працювати тільки при великій кількості показів, вимагаючи постійної присутності в інформаційному полі.

Маркетинг в соціальних медіа — (він же — SMO або SMM) це робота з різними тематичними спільнотами та соціальними мережами, яка означає участь в дискусіях, моніторинг думок і т.д. Даний вид реклами підвищує лояльність аудиторії і сприяє більш ефективному вирішенню маркетингових задач, що стоять перед компанією.

Вірусний маркетинг — це створення і розміщення якогось медіавірусу (цікавого відеоролика, flash-додатку або іншого привабливого для аудиторії контенту). Даний Медіавірус силами самих користувачів швидко поширюється в інтернеті, переносячи разом з собою необхідну рекламну інформацію і будучи, таким чином, одним з найбільш швидкодіючих форматів сучасного інтернет-маркетингу.

Email-розсилки — ця робота з вже існуючими клієнтами компанії, спрямована на збільшення лояльності, а також стимулювання до додаткових дій (як правило, купівлі) за допомогою розсилання інформаційних повідомлень на поштові ящики клієнтів. Не правильно розуміти під email-маркетингом масові розсилки по тематичним базам email-адрес, так як в даному випадку це не робота з потенційним клієнтом, а СПАМ, тому результат буде в кращому випадку мінімальним (якщо не негативним).

Віджети, програми та сервіси — це вид опосередкованого залучення аудиторії за допомогою створення різних програм і сервісів, що допомагають потенційним клієнтам.

Кнопка «Наверх»
Закрыть