Здоров'я

Вірус Ебола мутує від пацієнта до пацієнта

Вчені, проаналізувавши зразки геномів людей, що заразилися лихоманкою Ебола, відстежили мутації вірусу від пацієнта до пацієнта. Дослідники також з’ясували першоджерела поширення геморагічної лихоманки. Експерти прогнозують, що, перед тим як зійти нанівець, епідемія посилиться. Згідно з даними ВООЗ, заразитися лихоманкою Ебола можуть до 20 тис. осіб.

Вчені з Гарварду проаналізували зразки 99 геномів 78 осіб, що заразилися лихоманкою Ебола на самому початку епідемії, повідомляє журнал Science. В результаті дослідники визначили першоджерела епідемії, а також простежили, як саме вірус мутує, переходячи від пацієнта до пацієнта.

foto_cikavosti_2908.2014-05_resized

Зазначається, що дослідження допоможе скоординувати подальші дії по вакцинації і лікуванню хворих геморагічною лихоманкою.

Читайте також: Лихоманка Ебола не зупиняє своєї смертоносної ходи по африканському континенту

Вчені звернули увагу, що вірус поширився після похорону місцевого лікаря, який намагався лікувати хворих лихоманкою Ебола. Дослідники виявили 13 осіб, що заразилися на похоронній процесії. Дослідження крові 12 осіб, присутніх на жалобній церемонії, і дозволило відстежити мутації вірусу.

«Вперше реальна еволюція вірусу Ебола може бути вивчена на людях», – заявив Сільвіан Базі, який займався секвенуванням геномів перших людей, що заразилися Ебола в Гвінеї.

У даний момент відомо п’ять видів вірусу Ебола, надзвичайно небезпечних для людини.

 

Експерти прогнозують посилення спалахи лихоманки Ебола

За даними американських експертів, спалах смертельної лихоманки Ебола в Західній Африці посилиться, перед тим як зійти нанівець. Таку заяву зробив директор агентства американського Моз Тому Фріден.

Він заявив, що для боротьби з захворюванням потрібні «безпрецедентні зусилля». Хвороба вже забрала життя понад 1500 осіб. Крім того, Фріден спрогнозував погіршення ситуації. Експерт оцінив ситуацію в Ліберії як загрозливу.

foto_cikavosti_2908.2014-05-01_resized

ВООЗ прогнозує до 20 тис. заражених

В той же час Всесвітня організація охорони здоров’я розповсюдила заяву, в якій говориться, що спалах вірусу Ебола в Західній Африці може тривати від шести до дев’яти місяців. Число інфікованих цей період може перевищити 20 тис. осіб. Це в 6,5 рази більше числа людей, заражених до теперішнього моменту.

У «дорожній карті» боротьбі з епідемією повідомляється, що в багатьох зонах інтенсивної передачі вірусу число випадків зараження може зрости в 2-4 рази.

Читайте також: Невідомий вірус виявлений в кишечнику кожної другої людини

Організація просить виділити $490 млн для створення орієнтовного бюджету, включає в себе глобальні ресурси, необхідні протягом найближчих шести місяців для профілактики захворювання і боротьби з ним.

Надзвичайна гуманітарна ситуація

«Це не просто спалах лихоманки Ебола – це надзвичайна гуманітарна ситуація, і вона потребує повномасштабної гуманітарної допомоги», – висловила свою стурбованість координатор руху «Лікарі без кордонів» Ліндіс Хурум.

Крім того, згідно з даними ВООЗ, «більше 40 відсотків від загального числа випадків зараження сталися протягом останніх 21 днів».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button