Поради

Який бензин кращий

У будь-якого автомобіліста настає момент, коли він задає собі питання – який бензин краще заливати в бак свого автомобіля. За великим рахунком, на ринку представлені тільки три марки бензинів – це А-92, А-95 і А-98. Ось ми і розглянемо нагальне питання, що ж все-таки краще.

09-12-14-foto-550x412-1

Для початку необхідно заглянути в інструкцію з користування автомобілем. У неї в обов’язковому порядку буде вказана рекомендована виробником марка палива. Слід зауважити, що в інструкції зазначено октанове число, яке є мінімально достатнім для даного двигуна. Таким чином, при відсутності на заправці саме цієї марки можна сміливо замість 92-го заливати 95-й бензин. Рекомендована марка бензину також продубльована на етикетці з внутрішньої сторони лючка бензобака.

Слід зауважити, що вітчизняні сервісмени дуже часто переконують заливати бензин з великим октановим числом, ніж зазначено виробником у сервісній книжці. Мотивують це тим, що більш дороге паливо є якісніше і економічніше. Це, за рідкісним винятком, просто брехня. Більш того, високооктанові марки дорогих бензинів набагато частіше піддаються фальсифікації, ніж низькооктанові. А це вже може призвести до серйозної аварії вашого двигуна.

[ads2] Слід пам’ятати, що непорядні виробники виготовляють високооктановий бензин шляхом підмішування в дешевий залізовмісних антидетонаційних присадок фероценів. Такий бензин, навіть після першої заправки, з високою часткою ймовірності геть вб’є свічки запалювання. Досвідчені автолюбителі прекрасно знають цей ефект під назвою «червона смерть». Залізо, що міститься в паливі, осідає на ізоляторі свічки, в результаті чого ізолятор втрачає свої властивості і його поверхня перетворюється в провідник. Іскра просто не утворюється між електродами, і двигун починає працювати нестабільно – троїть.

Окремо слід зазначити про високооктановий бензин. Це бензин А-98 і вище. Вони призначені для високофорсованих двигунів з турбонаддувом. Тому, якщо у вас в користуванні, наприклад, Mitsubishi EVO, то краще не експериментувати, а застосовувати паливо з максимально можливим октановим числом.

Існує просте правило для розуміння, на якому бензині краще їздити: якщо ступінь стискування двигуна вашого автомобіля менше ніж 10,5, то це означає низьку ступінь форсування двигуна. І він розроблений для палива з 90-м октановим числом. Тому абсолютно сміливо можна використовувати в процесі експлуатації А-92. У всіх інших випадках потрібна бензин А-95 і вище.

Підведемо короткі підсумки. Завжди обирайте бензин з мінімально достатнім октановим числом. Більш дорогий високооктановий ніяких переваг вам не дасть, крім додаткових витрат та збільшення шансів наткнутися на фальсифікат. І завжди заправляйтеся на перевірених заправках, а не на узбіччі «у Васі». Удачі вам на дорогах!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button