Аналітика

Amazon стане першою в світі компанією, яка коштує $1 трлн

Amazon, яка займається вже майже всім — від продажу товарів і хостингу до вантажоперевезень і виробництва фільмів, — стала найбільш швидкозростаючою компанією за всю історію США. У найближчі роки у неї є всі шанси досягти рекордної капіталізації в $1 трлн, пише Phys.org.

Річна виручка Amazon може досягти $200 млрд вже в 2018 року, хоча позначки в $100 млрд вона досягла якихось два роки тому. Швидше цю дистанцію подолала лише нафтова компанія Exxon, коли в 1998 році купила Mobil. Іншим «ікон» американського бізнесу знадобилося набагато більше часу: Berkshire Hathaway (фонд Уоррена Баффета) — сім років, Walmart — шість, Apple — п’ять.

Amazon — унікальне явище в бізнесі. У минулому році вона найняла на роботу 111 тис. осіб по всьому світу. В цьому році компанія збільшить штат ще на 136 тис. чоловік, не рахуючи 87 тис. співробітників нещодавно придбаної продуктової мережі Whole Foods та 120 тис. тимчасових працівників. Всього на Amazon в 2018 році працюватиме близько 700 тис. осіб, що можна порівняти з досить великим містом. Не дивно, що місяць тому Amazon заявила про будівництво другої штаб-квартири на 50 тис. чоловік і вартістю $5 млрд.

Зазвичай такі темпи зростання спостерігаються у невеликих компаніях або стартапамх на ранній стадії розвитку. Однак Amazon — велика корпорація. Одна з можливих причин — лояльність акціонерів. Вже багато років вони не претендують на прибуток, а задовольняються лише зростанням вартості акцій, які з 1997 року зросли в… 666 разів (з $1,5 до $1 тис.). Деякі великі корпорації можуть похвалитися такою свободою: рідкісні акціонери дозволять керівництву нескінченно реінвестувати прибуток. Зупинити зростання Amazon може тільки держава. Європейські владарі вже стурбовані розростанням корпорації і оштрафували на $300 млн за недоплату податків.

Зараз капіталізація Amazon наближається до $500 млрд, і має всі шанси дістатися до $1 трлн протягом найближчих декількох років, ставши таким чином першою в світі компанією, яка досягла цієї позначки. На цьому тижні Amazon відкрила чергову вітрову електростанцію в США — на цей раз в Техасі. Проект називається Amazon Wind Farm Texas. Всього компанія управляє 18 вітровими і сонячними станціями в Америці, а в планах відкрити ще 35.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button