Різне

Цікаві факти про людський мозок

Цікаві факти про  людський мозокЯк відомо, головний мозок – найскладніший орган. Вчені ще недостатньо вивчили всі здібності людського мозку, але деякі з них вже можна назвати фактично достовірними. Ось деякі  цікаві факти про людський мозок.

Короткочасна  пам’ять може утримувати 7 об’єктів одночасно

Пам’ять мозку умовно можна розділити на 3 типи: короткочасна, довгострокову і сенсорну. Так от, короткочасна  (можна порівняти з ОЗУ на комп’ютері) здатна утримувати одночасно 5-9 об’єктів. Тобто для середньостатистичної людини цей показник буде: 7 об’єктів. Адже не дарма більшість телефонних номерів складається з семи цифр.

Самий видимий колір – шартрез

Шартрез – це жовто-зелений відтінок, який знаходиться «посередині» видимого спектру. В очах є рецептори синього, зеленого і червоного. І коли мозок отримує інформацію про колір, фактично він отримує різницю інтенсивності сигналів від рецепторів. Таким чином найбільш сильний (видимий) сигнал виходить при перегляді шартреза, коли всі рецептори включаються «на повну котушку». Наш мозок також відповідає за сприйняття нами часу.

Підсвідомість потужніша свідомості

Така здатність була виявлена шляхом  наступного експерименту. Піддослідні були поділені дві різні підгрупи. І першим і другим була запропонована складна картинка для аналізу. Потрібно було визначити, що вона означає. Тільки першій групі  потрібно було відповісти моментально (включити підсвідомість), а другий давалася година на роздуми (включити свідомий розум). Як ви вже, напевно, здогадалися – перша група вирішила завдання швидко і правильно, а друга – повільно і неправильно.

Мозок не втомлюється від розумової роботи

Склад крові, що протікає через людський мозок незмінний при тривалій розумовій роботі. А ось при фізичній праці в крові з’являються «токсини втоми». Людина відчуває розумову втому через емоційний чи психологічний стан. Єдине, що по-справжньому може втомити мозок – це відсутність сну.

Активність мозку поліпшується під час … молитви

Коли людина молиться (або медитує), вона  відходить від реальності. І в цей момент в мозку виникають дельта хвилі, які зазвичай спостерігаються у немовлят до півроку. Можливо, це явище пояснює те, що люди швидше одужують, якщо моляться. Або зовсім не хворіють.

Розумова робота запобігає захворюванням мозку

Робота мозку може запобігти захворюванню Альцгеймера. Мозкова активність сприяє до розвитку нової тканини, яка замінює уражену. Розвинути мозок можна за допомогою вивчення нового роду діяльності. Або навіть спілкуванням з інтелектуально більш розвиненим співрозмовником.

Тіні сприймаються мозком як продовження тіла

Ця властивість дозволяє краще орієнтуватися в просторі. Але також це є «лазівкою», яка дозволяє деяким магам-ілюзіоністам запудрювати  глядачам мізки. У прямому сенсі.

Для хорошої працездатності мозку необхідна вода

Як відомо, людина складається з великої кількості води. А в мозку її ще більше. З втратою необхідного рівня води, люди втрачають розумову працездатність. До речі, причиною головного болю з бодуна при абстинентному синдромі є кризове  зневоднення мозку, викликане алкоголем. Люди, що вмирають від спраги відчувають непереборне … похмілля.

Тіло прокидається швидше мозку

Розумові здібності людини, яка щойно прокинулася йде в порівняння з тими, хто взагалі не спав вночі або середньо п’яними. Щоб швидше прокинутися мозку, як і тілу, потрібна зарядка. Наприклад: кубик Рубик, кросворд або, в крайньому випадку, газета. Але не телевізор або інтернет (цей сайт і подібні йому – виняток).

Мозок краще розуміє чоловіків, ніж жінок

А точніше їх мову. Жіночий голос більш музичний, високий. А чоловічий – низький. І мозок сприймає ці частоти по-різному. Щоб «розшифрувати» жіночий голос, мозок робить додаткові зусилля. Чоловічий голос декодування не вимагає. І, до речі, слухові галюцинації (звуки, які не надходять зовні) – це завжди чоловічий голос.

Інформація зі сайту: http://cikavosti.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button