Земля

Аномалії магнітного поля Землі пояснили тепловими потоками в мантії

Вчені визначили причину аномального зменшення сили магнітного поля Землі в окремих регіонах.

Геофізики з Університету Лідса встановили, що аномальні зміни, які спостерігаються в магнітному полі Землі в окремих регіонах, пов’язані з тепловими потоками, що формуються в нижній мантії, що оточує гаряче ядро планети.

При надзвичайно високих температурах глибоко під землею ядро являє собою масу розплавленого заліза, що обертається та діє як динамо-машина, пояснюють вчені. Коли розплавлене залізо рухається, воно генерує глобальне магнітне поле Землі. Конвективні потоки змушують динамо обертатися в міру того, як тепло тече з ядра в мантію, шар гірських порід, що тягнеться на глибині близько 3 тис. км під земною корою.

Аналіз сейсмічних даних і моделювання показали, що процес охолодження конвективних потоків не відбувається рівномірно по всій Землі. Ці зміни викликають аномалії в магнітному полі Землі. Вчені встановили, що є області мантії, наприклад, під Африкою і Тихим океаном, які особливо гарячі. Ці області зменшують ефект охолодження ядра, що викликає регіональні або локальні зміни властивостей магнітного поля.

Там, де мантія більш гаряча, магнітне поле у верхній частині ядра, ймовірно, буде слабкіше, вважають вчені, і навпаки. Наприклад, тим самим ефектом обумовлено ослаблення магнітного поля над Південною Атлантикою. Аномалії викликані відмінностями у швидкості, з якою тепло йде з ядра Землі в мантію, додають вчені. Місцезнаходження у внутрішній структурі Землі, де відбуваються ці відмінності теплових потоків визначає, як довго вони можуть тривати.

Одна з функцій магнітного поля в космосі — відхиляти заряджені частинки, що випускаються Сонцем. Коли магнітне поле слабкіше, цей захисний екран не так ефективний. Тому, коли супутники проходять над цією областю, ці заряджені частинки можуть вивести прилади з ладу або порушити їх роботу, – говорить Джонатан Маунд, Геофізик і співавтор дослідження


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button