Технології

Японія протестує технологію передачі сонячної енергії з космосу на Землю

Виробництво і установка потужностей, які дозволили б згенерувати один гігават енергії, можуть обійтися більш ніж в сім мільярдів доларів.

Сонячні панелі в космосі / © Кіотський університет

Японці планують до 2025 року випробувати технологію передачі сонячної енергії з космосу на поверхню землі, повідомив портал Nikkei. Проект очолює професор Кіотського університету Наокі Шинохара, який займається цим завданням приблизно 14 років, а курирує Міністерство економіки, торгівлі та промисловості Японії. Передбачається, що для відправки енергії на наземні приймальні станції задіють невеликі супутники на орбіті.

У 2009 році команда Шинохари вже використовувала дирижабль для передачі енергії з висоти 30 метрів на мобільний телефон людини, що знаходиться на Землі. У 2015-му провели експерименти з передачі мікрохвильової енергії по горизонталі, а в 2018-му – по вертикалі і на відстань 50 метрів.

Відтоді вчені працюють над вдосконаленням технології. Її привабливість полягає в тому, що орбітальні сонячні батареї — потенційно необмежене джерело енергії, що не залежить від часу доби і погоди.

Дослідники з Кіотського університету випробовують обладнання для передачі та прийому електроенергії в лабораторії © Кіотський університет

До Наокі Шинохари подібні дослідження в Японії очолював інженер і екс-президент Кіотського університету Хіросі Мацумото: в 1980-х він першим в світі успішно передав енергію за допомогою мікрохвиль в космосі.

“Якщо ми зможемо продемонструвати нашу технологію раніше решти світу, це стане інструментом для ведення переговорів з розвитку космосу з іншими країнами», — зазначив Шинохара.

Проте, навіть якщо японцям вдасться розгорнути ряд орбітальних сонячних батарей, технологія все одно буде далека від масового застосування. Установка потужностей, що дозволяють згенерувати один гігават енергії, за попередніми підрахунками, обійдеться більш ніж в трильйон ієн — 7,1 мільярда доларів. Площа панелей при цьому повинна буде дорівнює площі квадрата зі стороною в два кілометри.

Та й конкуренти не дрімають. Схожими масштабними проектами займаються в США (дослідницька лабораторія ВПС і Каліфорнійський технологічний інститут), в Китаї (Чунцінський університет), є плани в цій сфері і у Європейського космічного агентства.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button