Екологія

Японське місто майже перестало виробляти відходи

У містечку Камікацу в Японії втілюють у життя програму по 100-відсотковій переробці сміття. Зараз жителі Камікацу переробляють, компостують і повторно використовують 80 % сміття, а 20 % відходів посилають на звалище. Але до 2020 року в містечку планують зовсім позбутися сміттєзвалищ і переробляти все наявне сміття.

17-12-15-foto-700x394-1

У Камікацу на південно-сході Японії проживають 1700 осіб. У 2003 році в місті ввели обов’язкову санітарну програму. Сміття сортується на 34 категорії і переробляється. Так як в місті немає сміттєвозів і сміттєзбірників, за компостування несуть відповідальність жителі Камікацу. Городяни займаються цим вдома або відносять сміття в міський центр переробки. У центрі висять плакати, які пояснюють, що станеться з сміттям і скільки грошей це принесе місту.

Хоча жителі визнають, що переробляти сміття дуже складно, вони вже бачать плоди своїх зусиль. У Камікацу є магазин, де покупці можуть залишити старі речі і взяти інші безкоштовно. Також у містечку працює фабрика, де з старого одягу, прапорів і кімоно шиють іграшкових ведмедів, сумки та інші корисні речі. Мешканці кажуть, що спершу було складно звикнути до нових правил, але зараз вони стали частиною щоденного розкладу.

«Це може бути незручним, і спершу ми були проти ідеї, — говорить Хацю Катаяма. — Але коли звикаєш, це стає нормою».

Підхід маленького містечка до переробки відходів перевершив очікування світових лідерів: у вересні ООН затвердила Цілі сталого розвитку, одна з яких містить обіцянку «розширити міжнародну угоду» по використанню і переробці сміття до 2030 року.

Кнопка «Наверх»
Закрыть