Технології

Що чекати від майбутнього – нові прогнози від технічного директора Google

Рей Курцвейл — відома фігура в колах футурологів. За деякими оцінками, 86% його прогнозів в минулому збувалися з високою точністю. Майбутнє, на думку Курцвейла, стане для нас децентралізацією всього: як фізичного, так і психічного. Motherboard назвав Рея Курцвейла «пророком технокінця і технопорятнку».

Намагаючись максимально обмежувати свої прогнози хронологічними рамками, письменник, винахідник, вчений-комп’ютерник, футуролог і директор з інженерних питань в Google до сих пір видавав на 86% точні прогнози — серед яких був розвал Радянського Союзу, розвиток Інтернету та перемога комп’ютера над людиною в шаховій партії.

Курцвейл продовжує ділитися своїми прогнозами майбутнього. Його останній прогноз був зроблений на недавно минулій конференції SXSW. Там він заявив, що сингулярність — момент, коли технології стануть розумніші за людей, — буде в 2045 році. За шістнадцять років до цього вони будуть такими ж розумними, як і ми. В 2029 році, на думку Курцвейла, штучний інтелект пройде визнаний тест Тьюринга і досягне рівня людського інтелекту.

Курцвейлівське бачення майбутнього не обмежується сингулярністю. Він також розмірковує над тим, як технології начебто нанороботів і нейрокомп’ютерних інтерфейсів як Neuralink Ілона Маска вплинуть на наші тіла і призведуть до майбутнього, в якому наші мізки і ми самі будуть повністю механізовані.

Цей процес може початися зі стрибків віртуальної реальності науково-фантастичного рівня. Курцвейл вважає, що віртуальна реальність настільки просунеться, що фізичні робочі місця підуть у минуле. Через кілька десятиліть наші комутації просто стануть декораціями.

Але така зміна парадигми спричинить за собою цікаві наслідки. Людям не доведеться жити поруч з роботою, тому ми будемо спостерігати безпрецедентну деурбанізацію. Людям більше не доведеться стікатися у великі міста для роботи або прив’язуватися до певного місця. Така децентралізація може зменшити ймовірність терористичних атак. Технологія блокчейна також сприятиме децентралізації.

На думку Курцвейла, технології не тільки дозволять нам переосмислити сучасне робоче місце, але і дадуть можливість замінити нашу біологію більш розвиненим обладнанням. Він пророкує, що до початку 2030-х років ми зможемо копіювати людську свідомість на електронний носій.

Це означає, що не буде ніякої плоті, крові або кісток — просто скан мозку на машині — і людина зможе приймати будь-яку форму, від ящика до птаха. Також людям не доведеться вмирати. Оскільки наші мізки більше не будуть покладатися на тендітну біологію, ми зможемо теоретично жити вічно.

Не всі прогнози Курцвейла настільки радикальні, і деякі з них здадуться ще більш імовірними. Наприклад, його передбачення появи всюдисущого Wi-Fi поступово втілюється в реальність. Ілон Маск висловив намір зв’язати Інтернетом всю земну кулю з космосу. Також футуролог вважає, що більшість захворювань, які турбують людей, зникне до 2020-го років. Такий медичний прорив цілком можна припустити на хвилі останніх досягнень.

Курцвейл передбачає майбутнє, яке буде захоплюючим і страшним одночасно. Час покаже.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button