Всесвіт

Новий цикл життя сонця: як це відбувається (фото)

Масивна Сонячна пляма AR2770 повертається до Землі. Вчені кажуть, що це свідчить про початок нового 25 циклу зірки, який триватиме приблизно 11 років.

Сонячні спалахи – це раптові вибухи енергії поблизу сонячних плям. Відстеження цих процесів на нашій зірці неймовірно важливо, оскільки прогнозування того, коли сонячна активність збільшується, потенційно може захистити астронавтів на орбіті, а також запобігти руйнуванню супутників.

AR2770

Зараз наше Сонце знаходиться на порозі зміни циклів. Багато вчених очікували цього ще торік, проте цього так і не сталося. Зазвичай новий цикл говорить про те, що зірка почне підвищувати рівні своєї активності. Хоча AR2770 ще не показав “вбивчих” спалахів, експерти уважно стежать за тим, щоб підготуватися до події, яка може вивести з ладу електричні прилади на нашій планеті.

За словами фахівців, AR2770 випустило кілька спалахів класу С1, які не є дуже інтенсивними, проте за нею послідувала невелика хвиля іонізації у верхніх шарах атмосфери Землі. Зараз пляма зростає, і протягом наступних кількох днів можлива підвищена активність, яка може призвести до більш інтенсивних сонячних спалахів.

Знімок був зроблений астрономом-любителем Крістіаном Віладріхом з Франції. Він сфотографував сонячну пляму через фільтр “Calcium K” (CaK), який пропускає фіолетове світло від одноразово іонізованих атомів кальцію в атмосфері Сонця.

Christian Viladrich AR2770


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button