Наука

Японські вчені створюють вакцину з довічним імунітетом

Вчені з Токійського університету медичних наук розробляють вакцину проти коронавірусу, яка може забезпечити довічний імунітет проти вірусу SARS-CoV-2. Але і це ще не все. Вона не потребує морозильних камер для транспортування.

Image by torstensimon from Pixabay

Як повідомляє Interesting Engineering, ще на початку пандемії в 2020 році дослідник Мічінорі Кохара вирішив створити вакцину проти COVID-19, в основі якої вакцина проти віспи. Він використовував штам вірусу вісповакцини, який не викликає захворювання, але замінив деякі з його білкових компонентів на компоненти з шипового білка SARS-CoV-2.

Незважаючи на те, що сучасні вакцини проти COVID-19 успішно запобігають важким захворюванням і летальним випадкам, кількість нейтралізуючих антитіл значно знижується через пів року після вакцинація.

Навпаки, вакцина, яку розробляє Кохара, здатна виробляти потужні нейтралізуючі антитіла протягом тижня після щеплення і викликати найсильніший клітинний імунітет серед усіх вакцин. Принаймні, так говорить вчений.

Експерименти, проведені на мишах, показали, що вакциновані миші зберігають високий рівень антитіл протягом більше 20 місяців або середньої тривалості життя миші.

Вчені також стверджують, що нова вакцина має менше побічних ефектів, ніж інші препарати, а також не потребує низьких температур для транспортування.

Однак клінічні випробування вакцини почнуться не раніше 2023 року. Якщо все піде за планом, вона може з’явиться у продажу після 2024 року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button