Фото

Дивовижний світ води: подивіться на мікроскопічні фотографії планктону (фото)

Мікроскопічний світ – невидимий інопланетний всесвіт для людського ока! Голландський фотограф Ян ван Ейкен опублікував свою колекцію знімків планктону, якого він зібрав з калюж, озер і морів. Подивіться, на фотографії, які переносять в інші світи!

Свій проєкт фотограф назвав Planktonium. Сам термін Plankton позначає грецьке слово “блукаючий”. Таке ім’я крихітні істоти отримали через свій “дрейфуючий стан”, оскільки вони не можуть рухатися самостійно проти течії або вітру.

Колекція Ейкена включає в себе широкий спектр планктону, від копеподів (водяні блохи) бліх і діатомових водоростей (одноклітинні водорості) до ціанобактерій.

“Ці приголомшливо красиві, дуже різноманітні і численні організми невідомі більшості з нас, тому що вони невидимі неозброєним оком», — пише фотограф на своєму сайті. «Однак вони знаходяться у всіх навколишніх водах і мають життєво важливе значення для всього життя на Землі”.

Планктон відіграє важливу роль у виробництві кисню і життєвому циклі вуглецю. За даними Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США, вчені підрахували, що від 50 до 80% виробництва кисню на Землі надходить з океану, в основному з океанічного планктону.

В рамках свого проєкту Ейкен також попереджає, що планктону загрожують зміна клімату, глобальне потепління і закислення океанів.

Більше фотографій можна знайти на сайті автора.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button