Технології

Японці скинули гігантську турбіну в океан, щоб отримувати нескінченну енергію від течії

Японські інженери сконструювали турбіну, щоб перетворити потік води в електроенергію.

Компанія Ishikawajima-Harima Heavy Industries займається розробкою технології вже більше десяти років і співпрацює з Організацією з розвитку нових енергетичних і промислових технологій (NEDO). У лютому проект пройшов успішне випробування у водах біля південно-західного узбережжя Японії.

Прототип турбіни назвали Kairyu, він перекладається як океанська течія. Його фюзеляж становить 20 м, він оточений парою циліндрів однакового розміру, в кожному з яких розміщена система вироблення електроенергії, прикріплена до 11-метрової лопатки турбіни.

Фото: sciencealert.com

Пристрій прив’язують до дна якірним канатом і силовими кабелями, воно може зорієнтуватися, щоб знайти найбільш ефективне положення для вироблення енергії завдяки поштовху глибоководної течії і направити її в мережу.

Kairyu спроєктували так, щоб він знаходився приблизно в 50 м під водою. Коли він пливе до поверхні, то створюється опір, що забезпечує необхідний крутний момент на турбінах. Кожна з лопатей обертається, щоб пристрій залишався відносно стабільним.

При швидкості від двох до чотирьох вузлів (близько 1-2 м/c) Kairyu здатний виробляти в цілому 100 кіловатів енергії.

100 кіловатів — це небагато, але технологію планують масштабувати і створити пристрій з 20-метровими турбінами, щоб виробляти понад 2 мегават.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button