Всесвіт

Вчені знайшли зв’язок між життям на Землі і кількістю наднових

Кількість близьких наднових корелює з обсягами біомаси, які захоронюються в осадових породах на Землі.

Великі зірки мають короткий термін життя і вибухають яскравими спалахами, після чого перетворюються в наднові.

Ці вибухи розсіюють по простору величезні кількості важких атомів, випромінювання та енергії. Якщо наднова була близько до Сонця, то вона могла вплинути на те, що відбувається на Землі. Передбачається, що колись саме така подія не дозволила їй перетворитися на планету-океан.

Автори нової роботи з технічного університету Данії (DTU) досліджували активність найближчих наднових, які спалахнули протягом останніх 3,5 млрд років, а також вивчили глобальний рух біомаси в цей період. Вони знайшли кореляцію між кількістю таких вибухів і кількістю мертвої органічної матерії, яка захоронюється в складі осадових порід.

Автори зробили висновок, що розташовані недалеко наднові впливають на клімат Землі завдяки тому, що долетіли від них частинки космічних променів потрапляють в атмосферу і можуть служити «зародками» для формування хмар. Підвищення хмарності створює більш помітні перепади температур між екваторіальними і приполярними регіонами.

А ця подія, в свою чергу, підсилює атмосферні вітри і морські течії, а з ними — інтенсивність перенесення і перемішування поживних речовин, який грає виключно важливу роль в глобальному розвитку екосистем.

Процес перемішування позитивно впливає на продуктивність живих організмів, а значить з’являється більше органіки, яка потім гине і накопичується в осадових породах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button