Наука

Вчені вперше вивчили мозок птахів під час руху

Вчені з Німеччини придумали метод відстежувати активність мозку птахів під час вирішення завдань. Це перший експеримент в цій області.

Image by Pixabay

Дослідники з Рурського університету вирішили зрозуміти, як птахи приймають рішення і які ділянки мозку особливо активні під час вирішення завдань. Раніше для цього використовували лише пасивні дослідження – наприклад, функціональну магнітно-резонансну томографію (МРТ). У цьому випадку вивчення мозкових процесів при виконанні активних завдань було неможливо. Тепер когнітивні неврологи представили експериментальну установку, що дозволяє проводити МРТ-дослідження літаючих птахів і досліджувати їх когнітивні процеси в режимі реального часу.

Дослідники представили перед тваринами завдання і безперервно вели запис МРТ-зображень, щоб зафіксувати активність областей мозку, які активні під час обробки завдань. На відміну від МРТ-досліджень у людей, при яких учасники можуть реагувати на завдання натисненням кнопок, голуби відповідають відкриттям і закриттям дзьоба, що реєструється датчиком під дзьобом.

Дослідники перевіряли якість отриманих фМРТ-зображень в ході тестового дослідження. Голуби повинні були навчитися розрізняти два кольори. Тварини навчилися реагувати на появу правильного кольору, відкривши дзьоб, і отримали винагороду за правильні відповіді.

«Дані МРТ-тестового дослідження показали, що навіть при такій простій задачі активна ціла мережа областей в мозку голуба, яку не можна було дослідити раніше, – зазначив Онур Гюнтюркюн, професор біопсихології. – Тепер ми можемо проводити дослідження навіть зі складнішими когнітивними завданнями. Ми зможемо визначити мозкову основу здібностей птахів ».

В їх методі зріз зображення мозку генеруються за допомогою сильного магніту. Він показує, наскільки добре окремі ділянки мозку забезпечуються киснем. Дуже активні ділянки мозку мають нижче насичення киснем, ніж менш активні ділянки. Тому можна, наприклад, побачити, які ділянки мозку відчувають особливі труднощі при виконанні завдання.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button