Наука

Складнощі зі слухом в галасливій обстановці пов’язали з розвитком деменції

11-річне дослідження показало, що труднощі зі слухом в галасливій обстановці можуть бути ранньою ознакою деменції, яка розвинеться в більш пізньому віці.

«Труднощі зі слухом в умовах фонового шуму є однією з найбільш поширених проблем для людей з віковими порушеннями слуху»,розповідає провідний автор нового дослідження Джонатан Стівенсон. «Це перше дослідження, присвячене вивченню його зв’язку з деменцією у великій популяції».

Понад десять років тому дослідники набрали 82 000 когнітивно здорових людей у ??віці старше 60 років. Порушення слуху спочатку оцінювалася за допомогою тесту, в якому піддослідним ставилося завдання ідентифікувати вимовлені цифри під час відтворення білого шуму. Набрані учасники були розділені на три категорії в залежності від їх слухових здібностей під час тесту: нормальний слух, недостатній і поганий.

За 11 років спостережень дослідники виявили тисячу двісті вісімдесят п’ять випадків деменції. У порівнянні з тими, у кого були нормальні слухові дані на початку дослідження, люди з недостатнім слухом піддавалися ризику розвитку деменції на 61% вище, а ті, хто мав поганий слух, – на 91% вище.

Автори роботи відзначають, що зміни слуху – це те, з чим можна боротися, а значить, потенційно можна знизити ризик розвитку деменції. Однак зараз вченим потрібно провести більше досліджень.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button