Наука

Учені змогли запрограмувати імунну систему, щоб вона вбивала рак всередині

Вчені розробили метод стимулювання імунної системи, щоб вона не захищала пухлину, а боролася з нею. Про це повідомляє newatlas.com.

«Зазвичай Т-клітини утримують імунну систему від нападу на власні клітини організму, інакше це призводить до автоімунних захворювань. Але деякі види раку вибірково впускають ці Т-супресори у своє мікросередовище, щоб ті напали на інші імунні клітини, що й блокує адекватну імунну відповідь організму», — йдеться у повідомленні.

Вчені з Лікарні загального профілю Массачусетса знайшли спосіб перепрограмувати Т-супресори в Т-клітини, які не тільки руйнують пухлину зсередини, але і дають змогу взяти участь у битві іншим імунним клітинам.

Дослідники випробували терапію на мишах із гліобластомою (форма раку мозку, яка важко піддається лікування та з високим ризиком летальності).

«Вони використовували антитіла ?GITR, які перепрограмували діяти як Т-супресори для боротьби з раковими клітинами — CD4 Т-хелперами. Таку тактику вчені посилили інгібіторами контрольних точок, які допомагають укріпити імунну систему», — зазначається в матеріалі.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button