Земля

Єгипетський папірус виявився точним описом таємничої зірки

Міжнародна команда вчених встановила, що єгипетський папірус, відомий як Каїрський календар, може виявитися найбільш старим письмовим свідченням спостережень за змінною яскравістю зірки Алгол.

Дослідження опубліковане в журналі Open Astronomy, а коротко про нього розповідає Phys.org. Мова йде про стародавній папірус, який багато років вважався календарем щасливих і нещасливих днів. Він датується 1244-1763 рр. до н. е. Календар дає прогнози на кожен день єгипетського року.

Однак ще у 2012 році астрономи з Університету Хельсінкі (Фінляндія) звернули увагу на те, що в календарі також міститься інформація про астрономічні спостереження. Зокрема, описується поведінка незвичайної потрійної системи Алгол.

Видима зі Землі зірка є мерехтливою: з плином часу стає то яскравіше, то тьмяніше. Європейські астрономи помітили це в 1667 році. Лише у 1881 році була відкрита друга зірка цієї системи, а відомості про третю з’явилися порівняно недавно.

Нове дослідження показало, що стародавні єгиптяни точно описали феномен Алгол за 3000 років до офіційного відкриття цієї зірки. Вони використовували міфи про богів Гора та Сеті. У дослідженні представлено десять аргументів, які доводять, що невідомі автори записували точні дані про Алгол в Каїрський календар.

“Відкриття змінної яскравості Алгол повинно було бути датована на тисячі років раніше, ніж вважалося дотепер, — говорить співавтор дослідження Себастьян Порседду з Університету Хельсінкі. — Ця зірка була частиною стародавньої єгипетської міфології як форма шанування бога Гора”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments