Земля

Танення Арктики призведе до третьої світової – відео

Кліматичні зміни і глобальне потепління найближчим часом можуть стати причиною третьої світової війни, впевнені американські військові. На їх думку, причиною конфлікту виявляться нові морські шляхи і ресурси, які стануть доступні після танення льодів Арктики, а війну розв’яжуть Китай і Росія.

medved2

Про те, що кліматичні зміни і поява нових морських шляхів може привести до конфлікту між конкуруючими країнами, ще минулого тижня заявив міністр оборони США Чак Хейгел. Пізніше військові експерти склали доповідь, в якій зазначили, що температурні зміни, що впливають на арктичний крижаний покрив, відбуваються набагато швидше, ніж прийнято вважати, а значить, небезпека суперництва вже не за горами.

Читайте також: Кінець світу близько?

У той час як кілька країн боротимуться за арктичні ресурси (у регіоні сконцентровано до 30% світових запасів газу і 15% нафти), глобальне потепління змусить жителів країн, що розвиваються мігрувати, вступати в конфлікти через елементарну нестачу їжі, впевнені експерти. “В Африці та на Близькому Сході ми вже можемо спостерігати негативні впливи погоди, такі як довга посуха і повені, через це виникає нестача їжі, опустелювання, масова міграція населення та підвищення рівня моря”, – сказано в доповіді.

Тим часом каліфорнійські вчені нещодавно заявили, що процес танення льодовиків вже не зупинити, і людству залишається лише відтягувати момент кліматичного колапсу. За їх прогнозами, через танення антарктичного льоду протягом найближчих років рівень Світового океану підвищиться майже на чотири метри.

Читайте також: В Арктику на курорт?

Це призведе до катастрофічних руйнувань у прибережних містах більшості країн світу, а мільйони людей втратять засобів до існування, попереджають експерти. Наприклад, шукати нове місце проживання доведеться більшості населення Бангладеш. А процес глобального потепління, що останнім часом прискорився, в свою чергу, збільшить смертність: через танення льодовиків вже через кілька десятиліть екстремальні холода, проливні дощі та посухи в різних регіонах планети можуть стати нормою.

[youtube]1aUr83eWKGo[/youtube]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button