Поради

Як вибрати ковролін і килимове покриття

Якщо ви хочете вибрати щось «м’яке і пухнасте» в якості підлогового покриття в квартиру, безумовно, вибір ковроліну буде найбільш підходящим. Яскраві, практичні і міцні, килимові покриття, це світ чистих і комфортних приміщень. Як вибирати ковролін, і на які нюанси слід звертати увагу?

17-11-15-foto-600x398-1

З чого складається ковролін

Недорогим практичним покриттям підлоги вважається ковролін. За своєю структурою ковролін складається з:
• первинної підкладки, що є основою
• вторинної прокладки з латексу
• зовнішнього шару ворсу.

Основою ковроліну або килимового виробу в більшості випадків є джут. Основне призначення основи це опірність гниттю і можливості усадки. Покриття основи посилено додатковим шаром, яке закріплює ворс і зберігає від деформації форму ковроліну. Вторинна прокладка з латексу перешкоджає втраті волокнистості матеріалу. Видима частина вторинної прокладки надає килимовому покриттю або ковроліну необхідні експлуатаційні якості: пружність, еластичність, опір ковзанню і зносостійкість.

Прискіпливо вибираючи килимове покриття у м.Львів і ковролін для квартири, ми завжди звертаємо увагу на його зовнішню ворсисту частину. Тим не менш, основа і прокладка з латексу чудово поглинають шум. Які матеріали використовуються для виготовлення ковроліну?

Види ковроліну

Види ковроліну визначаються складом пряжі і матеріалів, що використовується при його фабричному виготовленні.

Тому за типом пряжі ковролін слід розрізняти:
• натуральний
• штучний.

Натуральна пряжа буває рослинного і тваринного походження. В якості рослинних матеріалів при виготовленні застосовують льон, джут, бавовну або волокна кокоса і сизалю. Для матеріалів тваринного походження використовується вовна. Вовняні нитки відмінно поєднують еластичність і природну міцність з декоративним виконанням.

Штучними або синтетичними матеріалами для виготовлення килимів та килимових покриттів є:

• поліамід
• поліпропілен
• акрил
• поліестер.

Головною перевагою синтетичного матеріалу поліамід може служити повна гармонія всіх експлуатаційних якостей. Саме тому поліамідна нитка ідеально підходить для килимів з точки зору практичності і зносостійкості. Вироби з поліаміду легкі і міцні.

Поліпропілен трохи поступається пружністю нитці. Волокна поліпропілену володіють більш слабкою структурою, тому вироби з таких ниток схильні зминанню та незначній деформації.

М’які волокна ниток акрилу трохи нагадують шерсть і чудово піддаються обробці і фарбуванню. Зносостійкість у волокон середня, однак, сумішеві нитка з поліамідом значно посилють стійкість такого типу ковроліну.

Поліестер має здатність швидко втрачати зовнішній вигляд через слабку структури волокон.
Як вибирати ковролін або килимове покриття вам допоможуть експерти. Тому, не поспішайте купувати ковролін з натуральної пряжі, можна знайти більш практичні варіанти.

Способи виробництва ковроліну

Існує кілька способів фабричного виробництва ковроліну та килимових покриттів:
• тканий
• тафтінговий
• голкопробивний
• плетений.

Найбільш поширеними способами вважаються тканий і тафтінговий способи виробництва ковроліну. Тканий спосіб виготовлення характеризує одночасність виробництва основи і покриття. Для тканого способу використовується натуральна якісна шерсть і сумішева нитка з синтетичних волокон, таких як поліпропілен. Ковролін, виготовлений таким способом, відрізняють спокійні благородні тони і забарвлення.

Тафтинговий або петельний спосіб заснований на принципі роботи багатоголкових швейних машин. Основна підкладкова тканина пробивається сотнями голок з ниткою, при поверненні яких утворюються петлі. Виготовлені петлі можуть прорізатися, утворюючи ворс-велюр. Ковролін, виготовлений тафтинговим способом, багатий забарвленнями і товщиною петель. Вибираючи ковролін такого типу, необхідно перевірити якість основи і петель. Ковролін, виготовлений тафтинговим способом, відрізняє густина і щільність петель. Петлі різної висоти можуть створювати рельєфний малюнок і тоді ковролін виглядає ще цікавіше. Розрізняють килими з петель і пряжі:

• скролл (з різною висотою петлі з пряжі різних кольорів)
• саксони (виготовлений з крученої пряжі)
• велюр (короткий розрізний ворс)
• шег (різновид саксони з грубим ворсом)
• фризі (сильно закручена пряжа з неоднорідністю структури)
• cut-loop (комбінований ворс з розрізаних високих петель і низьких нерозрізаних).

Для голкопробивного способу характерна технологія, при якій безліч ниток змішаного типу при роботі голок прикріплюються одна до одної. Спеціальні сталеві голки переплітають нитки, тому виходить щільне килимове покриття у вигляді циновки. Голкопробивний ковролін виготовляється з поліпропілену з характерною структурою полотна.

Плетений спосіб виготовлення заснований на переплетенні ниток, основою переплетення є міцна поліпропіленова нитка.

Перш, ніж вибирати ковролін для дому, необхідно визначитися, в яких умовах експлуатуватиметься килимове покриття. Використовувати ковролін та килимові покриття рекомендується в приміщеннях зі зниженою або незначною вологістю. Відмінно підходить ковролін для спалень і дитячих кімнат. Ваші діти будуть верещати від захвату, коли в дитячу раптом прилетить «килим-літак» з яскравим принтом і м’яким ворсом.

Для передпокоїв або коридорів перевагу краще віддати ковроліну з коротким ворсом. Значна щільність короткого ворсу дозволяє залишатися покриттю чистим і також легко очищається. Для віталень кімнат і спалень краще використовувати ковролін з короткими петлями. Розрізані короткі петлі м’якші, фактурніші і дозволяють надавати виробу неповторну красу дизайну кімнати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button