Людина

Європейські чоловіки різко підросли

Нові дані показують, що середній зріст європейських чоловіків виріс на 11 см всього за століття.
Дивно, але середній зріст європейців чоловічої статі ріс безпрецедентними темпами з середини XIX- го століття до 1980 року. Усупереч очікуванням учених, збільшення росту тривало навіть в несприятливий період, що охоплює дві світові війни і економічну кризу 1930-х років.

Вчені з Університету Есекса і Австралійського національного університету в Канберрі проаналізували новий набір даних про середній зріст чоловіків у віці близько 21 року в 15 європейських країнах з 1870-х по 1980 рік. Дані в основному взяті з військових джерел – зростання призовників завжди вимірюється і зберігається в архівах багато років. Саме тому є достовірні дані тільки для чоловіків, а зібрати історичні відомості про тенденцію зміни середнього зросту жінок важко.

На думку одного з дослідників, професора Тімоті Хаттона, збільшення зростання людини разом з даними про дитячу смертність є ключовим показником поліпшення здоров’я населення. Зв’язок між дитячою смертністю і середнім зростом вже був продемонстрований у ряді досліджень. Так, рівень дитячої смертності в Європі був в середньому 178 смертей на тисячу дітей в 1871-1875 роках, потім він знизився до 120 на тисячу в 1911-1915 роках. Потім смертність знизилася ще більше: до 41 в 1951-1955 роках і до 14 в 1976-1980 роках.

В цей же час спостерігалося збільшення середнього зросту чоловіків.

У північних і середньоєвропейських країнах(включаючи Великобританію і Ірландію, скандинавські країни, Нідерланди, Австрію, Бельгію і Німеччину) в період двох світових воєн і Великої депресії спостерігається справжній стрибок збільшення середнього зросту. Судячи з усього, це пов’язано з початком поширення нових медичних технологій і впровадженням проривних методик в медицині і роботі національних служб охорони здоров’я.

Однією з можливих причин швидкого збільшення середнього зросту була тенденція тих літ до зниження народжуваності: менша кількість дітей в сім’ї означала, що вони отримували кращу опіку і живлення, а значить були здоровішими і вищими. Іншими чинниками у збільшенні середнього зросту чоловіка було збільшення доходів на душу населення, кращі санітарні і житлово-побутові умови, краща загальна освіта в плані знань про здоровий спосіб життя і живлення, кращі соціальне забезпечення і система охорони здоров’я.

Натхнення: rnd.cnews.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button