Людина

Порушення мозку проявляються денною сонливістю

Нерідко багато хто скаржиться на те, що їх долає денна сонливість, причому, самі люди не завжди знаходять пояснення такому явищу. Хтось винить спеку, інші у всьому винять втому, перевтому, і інше. Проте, відомо, якщо людина страждає безсонням, то їй властивий такий стан. Ще зовсім нещодавно експерти висловлювали припущення, що у такий спосіб організм намагається компенсувати недолік нічного сну.
Але проведені нещодавно нові дослідження виявили, що виражені напади денної сонливості мають глибшу причину, і вона не так вже нешкідлива.

Цією проблемою займалися вчені-сомнологи з Каліфорнійського університету. Дослідивши цю проблему, вони переконалися, що сонливість не можна розцінювати, як звичайну компенсацію за неповноцінний нічний відпочинок. Вони довели, що при цьому змінюється мозкова активність, виникає ряд функціональних відхилень. Тому людині буває дуже важко зосередитися на звичайних справах і роботі.

В ході численних досліджень фахівці сканували мозок тих пацієнтів, які страждали безсонням, а також мозок тих людей, які під час тестів нормально спали. Як з’ясувалося, в групі у людей з наявністю безсоння виявилася пониженою активність тих областей мозку, які відповідальні за складні поведінкові і когнітивні функції. Причому, максимально помітним цей стан ставав, коли вимагалося вирішити складніші завдання.

Дослідники встановили, що якщо у людини виникає денна сонливість, обумовлена нічним безсонням, то її мозок не може функціонувати нормально, виникають певні збої. При цьому можуть не відключитися зони, які задіяні мозком в період сну, і якими в денний час він не користується. В результаті мозок не має можливості повністю знаходитися в режимі не спання, і людина переживає відчуття, що вона немов спить наяву, і все відбувається, як уві сні.

Які наслідки такого порушення, і як вони відбиваються на життєдіяльності людини? Подібні порушення сну, що є наслідком збою в роботі мозку, ведуть до того, що людині потрібна величезна кількість інтелектуальних зусиль для виконання звичайних завдань. В той час, як нормально сплячі ночами люди виконують їх без щонайменшої напруги.

Натхнення: raut.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button