Людина

100-річна жінка розповіла секрет свого довголіття

Марі-Луїза Вірт (Marie-Louise Wirth) працює в маленькому барі в місті Ісберг на півночі Франції з тих пір, як їй виповнилося 14 років. Нещодавно довгожительці виповнилося 100 років, і вона щоранку приходить на роботу о 8.15, щоб відкрити свій заклад для всіх бажаючих.

У француженки вельми незвичайний раціон харчування. Вона відмовляється від молока і фруктів, але їсть майонез, солоне, смажене, фастфуд і вживає алкоголь, але потрошку.

«Ніколи не їжте фрукти і не пийте молоко або йогурти, — каже 100-річна жінка. — Я запиваю їжу простою водою. А іноді і склянкою чогось міцнішого, але в міру. Якщо б я була п’яницею, мене б тут не було».

Проте фахівці не радять сліпо слідувати такій пораді. Відмова від молочних продуктів та фруктів може негативно вплинути на організм.

У Марі-Лу, як її називають жителі містечка з населенням 10 тисяч осіб, немає дітей, і вона ніколи не була заміжня. Бар, яким вона завідує з 1954 року, відкрили її батьки в 1932 році. З тих пір цегляна таверна з мереживними фіранка практично не піддавалася змінам.

«Деякі дивуються з того, що у нас немає кава-машини та пивного насоса, і ми не приймаємо оплату кредитками, але так триває вже 50 років, і я не бачу сенсу щось змінювати», — розповіла господиня журналістам DailyMail. До речі, у крихітного 20-метрового бару навіть немає назви і в ньому відсутній інтернет, а консервативна француженка не користується мобільним зв’язком.

«Якщо у вас є в продажу хороше пиво, то вам не потрібна назва», — посміхається довгожителька, протираючи декоративну стільницю в стилі арт-деко, яка встановлена в барі з моменту його відкриття.

Про свій поважний вік пані Вірт говорить з посмішкою: «не збагну, чому мені випала така довга життя. Це відомо лише Богу, але зі мною він своїм знанням не ділиться».

Крім того, що Марі-Лу далека від загальноприйнятого стандарту здорового харчування, вона ще й не особливо прихильна спорту: «Я ніколи не любила ходити пішки, віддаю перевагу їздити на авто. Зате дуже люблю ходити на танці. Іноді я можу протанцювати до двох годин ночі, а потім встати о сьомій ранку і піти на роботу. І при цьому не відчувати себе втомленою».

Сумує Марі-Луїза Вірт тільки про те, що завсідників бару, з якими вона товаришувала багато років, стає все менше. Але сама вона на пенсію йти не збирається: «Я цілеспрямована людина. Немає ніякого сенсу жити, нічим не займаючись, нічим не цікавлячись».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button