Екологія

Українські підприємства можуть отримати $150 тис на енергоефективність

В Україні промислові підприємства можуть отримати до $150 тис. на енергоефективні заходи.

Image by PIRO4D from Pixabay

Кошти надасть Фонд гарантування кредитів на енергоефективність у промисловості, який запустили державний «Укргазбанк» спільно з проєктом UNIDO (“впровадження стандарту систем енергоменеджменту у промисловості України”), передає ecotown.com.ua.

Кредит може бути виданий на впровадження та сертифікацію системи енергоменеджменту відповідно до ISO 50001 з метою економії енергоспоживання на 20-25%, а також на модернізацію енергопостачання, виробничого обладнання, систем опалення та охолодження.

«Максимальний обсяг коштів, які можуть бути виділені позичальнику, становить $150 тис. або еквівалент цієї суми у національній валюті або євро, – пояснив в. о. голови Держенергоефективності Костянтин Гура під час презентації проєкту на конференції “Фонд гарантування кредитів на енергоефективність у промисловості: як це працює?” 26 листопада. – Процентна ставка, визначена станом на 20 листопада, становить у гривні 13%, у доларах – 4,5%, у євро – 4% річних, термін надання кредиту – до 18 місяців без застави та власного внеску».

Згідно з інформацією Укргазбанку, компанії, які мають намір взяти кредит, повинні бути резидентами України, належати до промислового/виробничого сектору, мати 3 роки безперервної діяльності, середньорічне споживання енергії (у тому числі теплової) з 2018-2019 рр. – не менше 1000 МВт-рік, дотримуватися діючих норм з охорони праці/захисту навколишнього середовища.

Промисловість в Україні – це 30% всього кінцевого енергоспоживання, зауважує Костянтин Гура.

“Разом з UNIDO розроблено серію національних стандартів енергоефективності, проведено навчання енергоменеджерів, підготовлено рекомендації щодо імплементації 27 Директиви ЄС, напрацьовано пропозиції щодо запуску інструментів підтримки підприємств, серед яких Фонд гарантування позик»,– розповів він.

Укргазбанк і UNIDO підписали договір про створення гарантійного фонду кредитів на суму $1,5 млн в рамках проєкту The Global Environment Facility (GEF) “впровадження стандарту систем енергоменеджменту в українській промисловості” на початку липня.

Фонд покликаний допомогти промисловим підприємствам отримати доступ до капіталу для впровадження систем енергоменеджменту відповідно до стандарту ISO 50001, а також інших заходів з енергоефективності. Фонд перехресно гарантується PLC Citibank Europe.

“Це перший і єдиний у своєму роді фінансовий механізм, створений організацією ООН спільно з українським фінансовим партнером, в основі якого лежить гарантія”, – відзначили в Укргазбанку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button