Екологія

Арктика теплішає в два рази швидше від всієї планети

Арктика руйнується, так як теплішає в два рази швидше, ніж вся планета. Про це повідомляє команда з 90 дослідників, які також розповіли про зменшення морського льоду і танення льодовиків.


З 2011 по 2015 рр. Арктика теплішала швидше, ніж в будь який інший час з початку спостережень у 1900 році. Обсяг снігового покриву зменшився вдвічі з 2000 року, що доводить швидкий ріст температури.
В результаті змін глобальний рівень моря мав усі шанси підніматися швидше, ніж вважалося раніше. Нові оцінки майже подвоюють вимірювання, зроблені раніше Міжурядовою комісією зі зміни клімату в 2013 році.
Результати дослідження були включені в останню доповідь «Сніг, вода, лід і вічна мерзлота в Арктиці», яка складається кожні кілька років Програмою моніторингу та оцінки Арктики.

«Арктика в середині століття буде дуже відрізнятися від Арктики, яку ми бачимо сьогодні», — сказав Мортен Сковгард Олсен, який координував дослідження.

«Ключовий момент — Арктика валиться, — каже Рафі Померанс, голова природоохоронної організації „Арктика 21″. — Доля Арктики повинна бути пересунута зі світу наукових спостережень в світ політики».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button