Екологія

Вчені NASA звинуватили гниючі тропічні ліси в прискоренні глобального потепління

Вмираючі в тропіках дерева прискорюють темпи глобального потепління. До таких висновків прийшли вчені космічного агентства NASA, коли встановили, що рослини замість поглинання вуглекислого газу, навпаки, виробляють його у великій кількості.

Традиційно вважається, що діяльність людей є основною причиною кліматичних змін. Проте в Лабораторії реактивного руху NASA після вивчення даних, отриманих супутником OCO-2, було виявлено, що в 2016 році тропічні ліси Південної Америки, Індонезії та Африки виділили вуглекислого газу на 2,5 гігатонн більше порівняно з 2011 роком.

Дерева в тропічних лісах стали поглинати набагато менше вуглекислоти і це призводить до їх загибелі. Через гниття виділятися ще більше CO2, через що загибель дерев зростає в геометричній прогресії.

За словами автора дослідження Джанджи Ліу, ці процеси відбуваються за температурних коливань поверхневого шару води (Ель-Ніньо). Найбільш сильні коливання температури були зафіксовані в екваторіальних водах Тихого океану.

Тепер кліматологи постараються з’ясувати, яка природа вуглецевого обміну між поверхнею землі і атмосферою, на який впливає Ель-Ніньо.

Кнопка «Наверх»
Закрыть