Людина

Відкрито ліки від старості, які прибирають старіючі клітини

Японські вчені з’ясували, як зупинити старіння і омолодити організм: вони розробили препарат, який прибирає з організму старі клітини.

Image by Gerd Altmann from Pixabay

За словами професора НДІ медицини Токійського університету Макото Наканіси, ще 60 років тому американський учений Леонард Хейфлик виявив, що клітини здатні ділитися лише певну кількість разів, після чого цей процес припиняється, в організмі починають накопичуватися старіючі клітини.

Останні ж дослідження довели, що процес ділення може припинитися також і в результаті пошкодження ДНК, окислювального стресу та інших факторів. Такі клітини викликають запалення і старіння.

В процесі роботи автори виявили, що для старіючої клітини життєво важливий фермент GLS1. Він тісно пов’язаний з процесом метаболізму глутаміну. Фермент життєво необхідний для таких клітин. Тому вчені вирішили використовувати його інгібітор (гальмівну речовину), щоб знищити всі клітини, які провокують запалення, включаючи старіючі.

Розробку протестували на мишах: в результаті у них стали краще функціонувати нирки, покращилися показники креатиніну сироватки крові й азоту сечовини крові. Зміни відбулися також в печінці, легенях.

Новий препарат, на думку професор НДІ медицини Токійського університету Наканіси, може вийти на широкий ринок уже через 5-10 років.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button