Земля

Урагани 2017 року на анімації від НАСА (відео)

Ураганний сезон цього року винятковий у всіх сенсах: він був одним з найбільш катастрофічних, дощових і жвавих. «Харві» пролив безпрецедентну кількість дощу в Х’юстоні в серпні, вітри «Ірми» стали найсильнішими, які коли-небудь були зафіксовані в Атлантиці, а «Офелія» викликала дивні погодні феномени на заході Європи.


Легко побачити збиток, який завдали руйнівні урагани, але мінливі атмосферні течії, які стають причиною формування погодних систем, візуалізувати складніше.

Нова симуляція, опублікована НАСА, показує, як можна відстежити ці зміни в атмосфері, якщо спостерігати за аерозольними частинками, підвішеними в атмосфері. З 31 липня по 1 серпня вчені НАСА стежили за крихітними частинками аерозолів диму, морської солі та пилу, коли вони дрейфували через Атлантичний океан. Математичні моделі, створені системою спостереження за Землею, демонструють, як ці аерозолі рухаються. Якщо їх нанести на супутникові зображення аналогічного періоду, вчені зможуть краще побачити фізичні процеси, які призводять до супер-штормів.

Візуалізація НАСА вперше показує ураган «Харві» під час його формування у кінці серпня прямо над північним узбережжям Південної Америки. По мірі того, як шторм зростає і солоні частинки концентруються, його можна побачити в формі яскраво-синього скупчення, яке рухається до північного узбережжя Мексиканської затоки.

До початку вересня, як тільки «Харві» розсіявся, вздовж західного узбережжя Африки почала формуватися «Ірма». Яскраво-синя концентрація солі зібралася у центрі узбережжя і змішується з аерозольними частинками коричневою пилу з пустелі Сахара.

Хоча дим від руйнівних лісових пожеж США безпосередньо не впливав на урагани цього сезону, видно, як завіса поширюється по всьому Атлантичному океану.

До кінця вересня починають формуватися урагани «Марія» і «Хосе».

Останній ураган, показаний на симуляції, — «Офелія», який утворився на сході Атлантики і проїхав по незвичайній північно-східній траєкторії. Шторм став сенсацією, після того як поширив пил з пустелі Сахара над західною Європою, створивши червоне «марсіанське» небо над Лондоном. Візуалізація показує, як «Офелія» захоплює пил на своєму шляху і відносить її на північ.

Атмосферні умови, які потрібні ураганів, щоб сформуватися, досить добре відомі. Їх живить тепла морська вода температурою вище 26,6 градуси Цельсія, а також низькі вітрові зрушення. Погодні феномени Ла-Нінья і Ель-Ніньо, які впливають на температуру океану, також впливають на інтенсивність ураганного сезону. Розуміння атмосферних явищ допоможе вченим передбачати зміни в інших регіонах світу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button