Головна / Екологія / Брудне повітря вбиває людей по всьому світу

Брудне повітря вбиває людей по всьому світу

Згідно Всесвітньої організації охорони здоров’я, приблизно 95 % населення Землі живе в місцях з небезпечним вмістом забруднюючих частинок в повітрі. У першу чергу це стосується країн Африки, Близького Сходу і Південної Азії.

Приблизно 11,2 % смертей по всьому світу пояснюється забрудненим повітрям, тобто більше, ніж кількість смертей від алкоголю, відсутності фізичної активності або високого споживання натрію.

Забруднення повітря ділиться на три основні категорії: забруднення атмосферного повітря, висока концентрація озону і забруднення повітря в житлових приміщеннях.

Забруднення атмосферного повітря особливо помітно в Північній і Західній Африці і на Близькому Сході, де в повітрі присутній мінеральний пил. Також в деяких країнах в цьому регіоні палять всі відходи сільського господарства і лісу і все ще обігрівають будинки за допомогою твердого палива, таким чином збільшуючи викиди в повітря.

Що стосується концентрації озону, вона найбільш велика на Близькому Сході і в Південній Азії.

Якщо розглядати ці фактори окремо, то забруднення атмосферного повітря в списку причин смертей по всьому світу займає 6-е місце, забруднення в житлових приміщеннях — 8-е, а концентрація озону 33-е. Разом в 2016 році вони стали причиною 6,1 млн смертей по всьому світу.

Крім летальних випадків, низька якість повітря може бути причиною розвитку різних хвороб чи інвалідності. У цілому люди, що живуть у забруднених районах, частіше потрапляють у лікарню або вмирають через інфаркти, хвороби серця і легенів, ніж жителі «чистих» регіонів Землі.

 
comments powered by HyperComments