Екологія

Через 50 років ліси Амазонки можуть перетворитися на пустелю

Людство нещадно забруднює повітря і вирубує тисячі дерев. В кінцевому підсумку це призводить до того, що наша планета поступово гине. Щоб переконатися в цьому, достатньо почитати звіти вчених про стан навколишнього середовища. У 2019 році співробітники Королівських ботанічних садів Кью (Лондон) оголосили, що з лиця Землі вже було стерто понад 500 видів рослин і ця кількість поступово зростає. Тепер же вчені заявляють, що через 50 років з нашої планети може зникнути дощові ліси Амазонії. Разом з ними можуть загинути і тварини, які живуть в них, тому що замість тропічного лісового масиву залишиться посушлива пустеля.

Через 50 лет леса Амазонки могут превратиться в пустыню

Дивовижні ліси Амазонії можуть бути знищені вже через 50 років

Невтішний прогноз був опублікований в науковому журналі Nature Communications. За словами вчених, причинами зникнення тропічних лісів Амазонії стануть глобальне потепління і шкода, яка завдається людиною навколишньому середовищу. За даними Організації Об’єднаних Націй, з часів масового переходу людства з ручної праці до машинної, температура повітря на нашій піднялася на цілих 1,5 градуса Цельсія. Оскільки ми досі не перейшли на електричний транспорт і повітря продовжує забруднюватись парниковими газами, атмосфера продовжує нагріватися.

Як знищуються ліси?

Вважається, що найбільший тропічний ліс розташований саме на території річки Амазонки. За розрахунками вчених, ліс займає 5,5 мільйона квадратних метрів і простягається через територію дев’яти держав. Колись процвітаючий ліс, повний різноманітних рослин і тварин, почав гинути приблизно в 1970 році. Вважається, що в ті часи було знищено близько 20% величезного тропічного лісу. Причиною стало те, що люди вирубували дерева для виробництва пиломатеріалів, видобутку пальмової олії і лову диких тварин.

Людство знищує ліси не тільки прямо, але і побічно. Ми вже згадували, що температура повітря на нашій планеті поступово підвищується, внаслідок чого часто виникають лісові пожежі. Особливо сильно в цьому плані запам’ятався 2019 рік, коли вогонь охопив ліси Сибіру і Австралії, також торкнувшись тропічні ліси Амазонії. Так що людям потрібно бути готовими до виникнення вогню в лісах, щоб не допускати його поширення.

Через 50 лет леса Амазонки могут превратиться в пустыню

Ліси Амазонки сильно постраждали від пожеж в 2019 році

Хто водиться в Амазонці?

Якщо ліси Амазонки дійсно будуть знищені вже через 50 років, багато тварин можуть позбутися своїх природних місць мешкання. Наприклад, з лиця нашої планети цілком можуть зникнути капібари, які вважаються найбільшими гризунами, що виростають до 70 кілограмів. Втім, їх іноді можна зустріти на території Південної Америки, але все ж більшість цих гризунів воліють теплі і вологі околиці річки Амазонки.

Через 50 лет леса Амазонки могут превратиться в пустыню

Капібари вважаються дуже милими тваринами

Також в лісах Амазонки можна зустріти ягуарів, які вважаються третім за величиною представниками сімейства котячих після левів і тигрів. Їх теж можна зустріти в Південній Америці, але люди не дають їм спокійно жити. Тому більшість хижих кішок воліють жити в густих лісах Амазонки, де люди не можуть на них спокійно полювати. Але якщо тропічні ліси зникнуть, ягуари позбудуться вже останнього місця. Вони стануть беззахисними перед мисливцями і незабаром теж можуть вимерти.

Також за знищення лісів Амазонки можуть вимерти чорні каймани. Це алігатори «на максималках», тому що довжина їх тіла може досягати 6 метрів, а маса тіла нерідко становить близько 500 кілограмів. Ці небезпечні хижаки вже перебували на межі вимирання в 1970-х роках, тому що на них активно полювали з-за м’яса і дорогої шкіри. На щастя, з часом їх популяція відновилася, але тепер їх життя теж може піддатися небезпеці.

Натхнення: hi-news.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть