Авто

З 2035 року в ЄС буде заборонений продаж нових бензинових і дизельних автомобілів

З метою прискорити перехід на випуск електромобілів і для боротьби зі зміною клімату Європейський парламент офіційно схвалив закон, який фактично забороняє продаж нових бензинових і дизельних автомобілів в Європейському союзі з 2035 року.

Image by Lex Ger from Pixabay

До 2035 року автовиробники повинні досягти 100-відсоткового скорочення викидів CO2 при продажу нових автомобілів, що унеможливить продаж нових автомобілів, що працюють на викопному паливі в 27 країнах.

Закон також встановить скорочення викидів CO2 для нових автомобілів, проданих з 2030 року, на 55% в порівнянні з рівнем 2021 року, що набагато вище існуючої мети в 37,5%.

Незважаючи на те, що експлуатаційні витрати електромобіля вже нижче, ніж експлуатаційні витрати автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння, вкрай важливо зробити електромобілі більш доступними, відзначають автори закону.

Країни ЄС узгодили угоду з законодавцями в жовтні минулого року, але їм все ще необхідно офіційно затвердити правила, перш ніж вони наберуть чинності. Остаточне затвердження очікується в березні.

Тому автовиробники в Європі оголосили про інвестиції в електрифікацію.

Так, наприклад, генеральний директор Volkswagen Томас Шефер заявив минулого року, що з 2033 року бренд буде виробляти тільки електромобілі в Європі.

Варто відзначити, що остаточна угода по переходу автовиробників до нульових викидів передбачає для невеликих компаній, що виробляють менше 10 000 автомобілів на рік, більш слабкі цілі до 2036 року.

Закон про викиди вуглекислого газу в автомобілях є частиною широкого пакету жорсткішої кліматичної політики ЄС, спрямованої на досягнення цілей блоку щодо скорочення викидів парникових газів у цьому десятилітті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button