Технології

З’явилися пристрої, які засмоктують повітря і очищають його

Вчені зі Швейцарії представили пристрої, які вміють засмоктувати повітря й очищати їх його від вуглекислого газу. Його можна зберігати і використовувати після.

Дослідники пояснили, що дерева поглинають вуглекислий газ, але цього процесу не вистачає. Тому вони представили пристрій, який допоможе видалити надлишок вуглецю з атмосфери.

Вчені на цей раз модернізували аналогічні технології й сконцентрувалися на добуванні газу з повітря. Це складне завдання, тому що шкідливі гази в повітрі знаходяться в набагато більш низьких концентраціях, ніж у виробничих викидах. Але якщо технологію вдасться масштабувати, вона може дати людству можливість контролювати глобальні рівні забруднення.

Швейцарська фірма Climeworks побудувала кілька таких установок по всій Європі. Завод в Ісландії з виробництва устаткування стане найбільшим в світі, коли він відкриється в наступному році, він буде здатний видаляти чотири млн т вуглецю на рік. Водночас канадська компанія Carbon Engineering будує завод, здатний видаляти мільйон тонн СО2 на рік.

Ці установки використовують хімічні реакції для зв’язування молекул CO2, відтягуючи їх від інших газів, які знаходяться в повітрі. Потім вуглець можна закачати під землю для зберігання або використовувати з воднем для виробництва низьковуглецевого палива.

У Великобританії CO2 будуть закачувати в відпрацьовані нафтові і газові родовища в Північному морі. При цьому дослідники відзначають, що він не може витекти назад в атмосферу, навіть в разі землетрусу або виверження вулкана.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button