Людина

Повсякденні заняття поліпшили самопочуття

Дослідження показало, що базова активність начебто ходьби і підйому по сходах може бути так само корисна, як фізичні вправи: вона покращує самопочуття і заряджає енергією. Ефект зберігається навіть у тих, хто схильний до психічних розладів.

Image by marcisim from Pixabay

Команда вчених Карлсруеського технологічного інституту (KIT) і Центрального інституту психічного здоров’я (CIMH) в Мангаймі, Німеччина, провела серію експериментів. Для першого відібрали 67 добровольців. Кожному дали датчик руху – його носили протягом тижня – і просили регулярно проходити на смартфонах опитування про самопочуття. Потім дослідники оцінили фізичну активність і стан респондентів.

У другому експерименті брали участь 83 людини. Вони теж протягом тижня носили датчики й час від часу проходили опитування. Цього разу їх попросили пройти магнітно-резонансну томографію (МРТ), щоб вчені оцінили обсяг сірої речовини в мозку. Нарешті, результати двох досліджень об’єднали. Подробиці опубліковані в журналі Science Advances.

Аналіз показав, що люди, які взагалі не займалися спортом протягом тижня, відчували себе більш збудженими і енергійними, виконуючи повсякденні справи. Також дослідники виявили, що поясна кора пов’язує повсякденну активність і емоційне благополуччя. Респонденти з меншим обсягом сірої речовини в цій області відчували себе втомленими, якщо не рухалися, але побутові справи заряджали їх енергією. Позитивний ефект посилювався у добровольців з високим ризиком психічних розладів.

«Отримані результати показують, що фізична активність у повсякденному житті благотворно впливає на самопочуття, особливо в осіб, схильних до психічних розладів», – підсумував професор Андреас Мейєр-Лінденберг, один з авторів роботи. Результати запропонували використовувати в додатках для смартфонів, які будуть оцінювати самопочуття користувачів і мотивувати їх бути більш активними.

Висновки вчених корисні зараз, під час коронавірусних обмежень. Люди не займаються спортом, як раніше, і тому відчувають себе виснаженими, а проста активність допоможе впоратися з негативними наслідками. «Щоб відчувати себе краще, частіше піднімайтеся по сходах», – зазначив професор Хейке Тост, керівник дослідницької групи.

Команда продовжить дослідження, щоб оцінити весь потенціал «неіснуючої» активності. Зокрема, дослідники мають намір з’ясувати, як повсякденні справи змінюють обсяг мозку і як їх використовувати в профілактиці і лікуванні психічних розладів.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button