Екологія

Німеччина заборонила пластикові пакети в супермаркетах з 2022 року

Німецькі супермаркети з 2022 року не пропонуватимуть покупцям пластикові пакети. Відповідну заборону німецький Бундестаг ухвалив на засіданні у четвер, 26 листопада. Уряд Німеччини підготував відповідний законопроєкт у листопаді минулого року, пише ecotown.com.ua.

Image by randy7 from Pixabay

Після перехідного періоду, який за наполяганням роздрібної торгівлі збільшили з шести до 12 місяців, пластикові пакети з товщиною стінок від 15-ти до 50 мікрометрів будуть заборонені. Як правило, саме такі пакети пропонують на касах у крамницях. Не підпадають під заборону сумки для багаторазового використання, а також тонкі пластикові пакети, які використовують у відділах для продажу овочів та фруктів.

«Пластиковий пакет є втіленням нераціонального використання ресурсів», – заявила міністерка охорони навколишнього середовища та ядерної безпеки ФРН Свенья Шульце (Svenja Schulze), яка ініціювала відповідний законопроєкт. За її словами, хорошими альтернативами пластиковим пакетам є корзини для покупок, матерчаті сумки, які можна прати, а також судки багаторазового використання для купівлі свіжих м’ясних та молочних виробів.

В організації із захисту довкілля WWF вважають, що ця заборона має радше символічний характер, адже в Німеччині лише один відсоток споживання синтетичних матеріалів припадає на пластикові пакети.

Розкритикували урядовий законопроєкт як недостатній і представники фракцій Лівої партії та Зелених у Бундестазі. Речниця з питань захисту довкілля Зелених Беттіна Гоффман (Bettina Hoffmann) заявила, що це – лише крапля в морі. За її словами, таким «мінізаконом не вдасться зупинити тренд до одноразової упаковки».

Праворадикали з «Альтернативи для Німеччини» та вільні демократи натомість вважають заборону пластикових пакетів невиправданим втручанням у ринок без видимих переваг для довкілля.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button