Головна / Технології / Китайські винахідники «навчили» сонячні батареї працювати під дощем

Китайські винахідники «навчили» сонячні батареї працювати під дощем

Сонячні батареї, що працюють навіть під дощем, стали реальністю завдяки дослідженням китайських вчених з Океанського університету. Вони розробили метод, який дозволяє виробляти енергію навіть від взаємодії поверхні батарей з краплями вологи.

Головний недолік сонячних батарей — їх залежність від погоди — фахівці нівелювали тонкою плівкою графена, нанесеної на поверхню, що відбиває. Про це розповідається в науковому журналі Angewandte Chemie.

Команда вчених «базову» здатність своїх новаторських сонячних батарей забезпечила високоефективними фотохімічними осередками Гретцеля, які виробляють електрику від сонячних променів. А універсалізм розробки забезпечило нанопокриття, що представляє собою двовимірну форму вуглецю, в якій атоми зв’язані з собою у вигляді бджолиних сот. Таке покриття, за словами фахівців, дуже просто отримати при окисленні, відшаруванні і відновленню графіту.

Графеновое покриття здатне навіть у водному розчині пов’язувати позитивно заряджені іони з електронами. Цей процес називається кислотно-основною взаємодією з Льюїса і широко застосовується в різних сферах технологічного виробництва.

Що до сонячних батарей, то тут потрібний ефект забезпечують солі, що знаходяться в дощовій воді. Вони розпадаються на позитивні і негативні іони, причому позитивно заряджені можуть зв’язуватися з поверхнею графена. При попаданні дощової краплі на шар графену вода збагачується позитивними іонами, а графен — делокалізованими електронами. Це призводить до появи подвійного шару електронів і позитивно заряджених іонів (так званий псевдоконденсат). Виникаюча при цьому явищі різниця потенціалів дає можливість виробляти енергію.