Наука

З’явився зонд для ізоляції ракових клітин

Команда вчених з Університету Нью-Йорка представила нову систему, яка ізолює групи ракових клітин і заважають їм поширитися по організму. В першу чергу, вони можуть видалити їх з кров’яного струму.

Дослідники відзначили, що в разі метастазів і поширення ракових клітин виживання онкологічних хворих може впасти до десяти й менше відсотків. Тому вкрай важливо, щоб рак був виявлений і вилікуваний до початку цього процесу або на його ранніх стадіях. Для поширення раку посильні клітини, відомі як циркулюючі пухлинні клітини, або ЦПК, відриваються від пухлини й протікають через кровотік, створюючи вторинне зростання.

У новому дослідженні команда представила інструмент HB-MFP, який вміє ідентифікувати й виділяти клітини зі зразків крові. Пристрій є мобільним і сканує субстрат з різними рецепторами біорозпізнання.

Використовуючи зразки крові хворих на рак простати, HB-MFP ефективно ізолює групи ракових клітин з кількістю від 6 ЦПК / мл до 280 ЦПК / мл. Крім того, були успішно блоковані кластери ЦПК розміром до 50 клітин.

«HB-MFP є провідним інструментом для більш ефективної рідинної біопсії й може бути адаптований до інших видів раку, таким як рак молочної залози й рак легенів, шляхом невеликих модифікацій, — відзначили дослідники. – Ми сподіваємося, що наша робота допоможе зробити інструменти ранньої діагностики більш ефективними й точними».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button