Наука

Мертвий мозок оживили на кілька тижнів

Японським вченим вдалося зберігати життєздатність мозкової тканини мишей протягом 25 днів після вилучення з черепа гризунів. Про це повідомляє видання Science Alert.

Дослідники розробили новий метод, який включав використання мікрорідинного пристрою, що доставляє живильні рідини до тканин через крихітний канал. Щоб розв’язувати проблему висихання, дослідники застосували спеціальну мембрану, що забезпечує оптимальну зволоженість.

Рідина циркулювала через нпівпрониклий канал, що складається з пористою мембрани, з суцільними стінками з полідиметилсилоксана. Живильне середовище проходило через мембрану, яка одночасно підтримувала вологість мозкової тканини і сприяла ефективному газообміну між клітинами.

В якості живого зразка використовувався фрагмент супрахіазматичного ядра, який відповідає за підтримання циркадних ритмів. Миші, у яких вилучили мозкові клітини, були генетично модифіковані таким чином, що біоритми мозку виявилися пов’язані з виробленням флуоресцентного білка. Як відзначають вчені, флуоресцинування відбувалося протягом 25 днів. Контрольний зразок, що знаходиться в чашці з живильним середовищем, почав втрачати активність вже через 10 годин.

За оцінками дослідників, максимальний час активності мозкової тканини міг досягати 100 днів. Метод можна використовувати для зберігання призначених для трансплантації органів.

Кнопка «Наверх»
Закрыть