Наука

Вченими створені поросята без сала

Британські, а також китайські вчені, створили генетично модифікований унікальний різновид поросят. У свою чергу вони відрізняються тим, що у них практично повністю відсутнє сало.


Експертам дісталися 12-ть здорових особин поросят. При цьому кожен з них мав практично на 1/4 менше підшкірного жиру, в порівнянні із звичайною свинею. В ході модифікації тварин застосовувалася генетична унікальна технологія CRISPR/Cas9. Завдяки даній технології у поросят проявлявся такий ген як UPC1, що відповідає за дію терморегуляції на організм. Ця одиниця спадковості відіграє особливу роль у більшості ссавців. Але у свиней її практично немає. Внаслідок цього сало їм життєво необхідно.

Вже після досягнення віку в 6-ть місяців генетично модифікованих свинок умертвили, для проведення аналізу їх стану. При цьому вчені з’ясували, що вони є повністю здоровими. А один з самців встиг навіть злучитися, давши здорове сімя і природне потомство.

За заявою китайського представника дослідної групи Цзяо Чжао, люди, які люблять вживати в їжу свинину з пісним м’ясом, мають менше жиру. Він зазначив, що генетична модифікація на смак м’яса свинок ніяк не відбилася.

Кнопка «Наверх»