Екологія

З’явився дешевий спосіб видаляти з повітря вуглекислий газ: потрібні тільки пластикові відходи

Автори роботи заявили, що при нагріванні пластикових відходів з ацетатом калію утворюються частинки нанометровими порами: вони можуть затримувати молекули вуглекислого газу.

Ці частинки можна використовувати для видалення CO2 з потоків диму:

“Точкові джерела викидів CO2, наприклад, вихлопні труби електростанцій, можна оснастити цим матеріалом, щоб видаляти величезну кількість CO2. Це відмінний спосіб вирішити відразу дві проблеми – пластикові відходи і викиди CO2”, – говорить Джеймс Тур, хімік і один із співавторів дослідження

За словами Тура, зараз під час піролізу пластику, інакше кажучи, його хімічного перероблення, виділяються масла, гази і віск, але побічний продукт вуглецю практично не використовується.

Але при піролізі пластика з ацетатом калію утворюються пористі частинки, здатні утримувати до 18% CO2 від їх власної ваги. За оцінками лабораторії, вартість уловлювання діоксиду вуглецю складе $21 за тонну. Це набагато дешевше аналогічних процесів. Для порівняння, вони коштують $ 80-160 за тонну.

Щоб отримати матеріал, відходи пластику перетворюють в порошок, змішують з ацетатом калію і нагрівають при 600 °C протягом 45 хв. За словами дослідників, в результаті цього процесу також утворюється побічний продукт з воску, який можна переробити в миючі засоби або мастильні матеріали. Як і матеріали на основі амінів, сорбент можна використовувати повторно.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button