Екологія

Метро Лондона отруєне металевими частинками, повідомили вчені

Знайдені частинки настільки малі, що їх, ймовірно, недооцінювали в роботах про забруднення найстарішої в світі системи метро.

За словами вчених з Кембриджського університету, Лондонське метро забруднене надтонкими металевими частинками, досить дрібними, щоб потрапити в кровотік людини. Дослідники провели новий тип аналізу забруднення, використовуючи магнетизм для вивчення зразків пилу з підземних кас, платформ і кабін операторів.

Photo by Mediocre Studio on Unsplash

Британська команда виявила, що отримані зразки містять високий рівень оксиду заліза, який називається маггемітом. Оскільки для окислення заліза в маггеміт потрібен час, результати показують, що частинки забруднення тривалий час перебувають у суспензії через погану вентиляцію в метро. Деякі частинки мають діаметр лише п’ять нанометрів: вони досить малі, щоб потрапити в кров при вдиху, але занадто малі, щоб їх можна було вловити звичайними методами моніторингу забруднення. Досі незрозуміло, який саме ризик для здоров’я становлять ці частинки.

Передбачається, що періодичне видалення пилу з підземних тунелів, а також магнітний моніторинг рівня забруднення можуть поліпшити якість повітря у всій мережі. Варто зазначити: Лондонське метро перевозить 5 мільйонів пасажирів на день. Численні дослідження раніше показали, що рівень забруднення повітря в метро вищий, ніж у Лондоні в цілому, і виходить за межі, встановлені Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ).

“Велика кількість цих дуже дрібних частинок була дивовижною”, – сказав провідний автор Хасан Шейх з Кембриджського факультету наук про Землю. “Магнітні властивості оксидів заліза принципово змінюються в міру зміни розміру частинок. Крім того, діапазон розмірів, в якому відбуваються ці зміни, такий же, як і в тих випадках, коли забруднення повітря стає небезпечним для здоров’я».
“Якщо ви хочете відповісти на питання, чи шкідливі ці частинки для здоров’я, вам спочатку потрібно знати, з чого складаються ці частинки і які їх властивості», — сказав Шейх. “Наші методи дають набагато більш точну картину забруднення в метро, а стандартний моніторинг забруднення не дає хорошої картини дуже дрібних частинок», — пишуть автори дослідження.
Вчені повідомили, що через погану вентиляцію в метро пил, багатий залізом, може повторно підніматися в повітрі, коли поїзди прибувають на платформи, що робить якість повітря гірше, ніж в квиткових залах або в кабінах машиністів. Враховуючи магнітну природу піднятого пилу, дослідники припускають, що ефективною системою видалення можуть бути магнітні фільтри у вентиляції, очищення колій та стін тунелів або розміщення сітчастих дверей між платформами та поїздами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button