Екологія

Зміна клімату загрожує озера Севан

Зміна клімату загрожує озера Севан, заявив віце-прем’єр Вірменії Тигран Авінян, виступаючи на конференції, присвяченій інвестуванню в «економіку клімату» та енергетичної ефективності у контексті реалізації цілей сталого розвитку.

За словами Авіняна, зміна клімату впливає на ландшафт Вірменії радикально.

«Найбільш постраждала від зміни клімату частина — це озеро Севан. Підвищення температури створило ситуацію, коли у нас є перспектива втрати озеро як озеро», — сказав Авінян.

Як зазначив віце-прем’єр, на даний момент влада Вірменії працює над пошуком шляхів вирішення цієї проблеми. «І в першу чергу ми намагаємося підняти рівень води в озері — приблизно на 6 метрів, що означає, що нам необхідно більше води в озері», — зазначив він.

Завдяки цьому, за його словами, рівень холодної води виявиться нижче, що дозволить зберегти як озеро Севан принаймні в найближчому майбутньому.

«Ми відчуваємо зміна температури, відчуває це і флора, і фауна», — додав він.

«Думаю, у Вірменії довгий час не думали про зміну клімату, поки воно не вдарило в саме серце країни. Тепер ми розуміємо, що це дуже серйозні питання. Проблеми навколишнього середовища, на жаль, мають необоротний ефект. Тому ми приділяємо багато уваги цим питанням тепер», — підкреслив Авінян.

В Комісії з проблем Севана при президентові Вірменії раніше повідомляли, що рівень води в озері до 2030 року планується підвищити на шість метрів, що дозволить збільшити обсяг води в Севані до 42 мільярдів кубометрів. Цей показник є стратегічним ресурсом.

Озеро Севан — основне джерело питної води у регіоні, одне з найбільших високогірних озер Європи і Азії, розташоване в самому серці Вірменського нагір’я на висоті 1914 метрів. В довжину, з північного-заходу на південний-схід, озеро простягається більш ніж на 70 кілометрів, а площа його водного дзеркала досягає майже 1,5 тисячі квадратних кілометрів. З озера бере початок єдиний витік — ріка Раздан (приплив Араксу), при цьому в нього впадає 28 річок, сумарна площа басейнів яких становить 2776 квадратних кілометрів.

Кнопка «Наверх»
Закрыть