Екологія

Вчені знайшли зв’язок між парниковим ефектом і викидами CO2

Вчені з національної лабораторії ім. Лоуренса в Берклі, США, показали, що викиди вуглекислого газу в атмосферу справді приводять до нагрівання планети. Результати їх дослідження опубліковані в журналі Nature.

1-04-03-2015-600-400

Команда вчених провела заміри радіаційного прогріву поверхні Землі на декількох ділянках з дослідження атмосфери в штатах Аляска і Оклахома. Потім вони простежили за інфрачервоною радіацією, що потрапляє на поверхню Землі, і виявили, що парникові гази поглинають енергію інфрачервоного випромінювання і розсіюють її у всіх напрямках.

Згідно з висновками вчених, за період з 2000 по 2010 рік рівень вмісту вуглекислого газу в земній атмосфері виріс. У той же самий час кількість енергії інфрачервоного випромінювання, відправленого назад на поверхню Землі, також збільшився. Інакше кажучи, чим більше парникових газів присутньо в атмосфері, тим більше енергії інфрачервоного випромінювання «відбивається» назад на Землю, замість того щоб вирушати у відкритий космос. В результаті відбувається нагрівання планети.

Нагадаємо, що 2014 став найспекотнішим за всю історію метеоспостережень, і за такими змінами можна спостерігати за допомогою віджетів від install weather widget. Середня температура в минулому році перевищила середньорічні показники на 0,68 градуса Цельсія. Новий рекорд глобальної температури, на думку експертів, повністю розвінчує міф про припинення процесу глобального потепління.

Читайте також: Глобальне потепління в дії (відео)

Основна вина в підвищенні температури планети лежить на людині. У разі прийняття негайних заходів – скорочення викидів парникових газів – можна обмежити підйом середньої глобальної температури, що стався після індустріальної революції, до 2 градусів Цельсія.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button