Технології

З хмарочосів зроблять батареї: це новий спосіб зберігати енергію

Дослідники з Міжнародного інституту прикладного системного аналізу представили нову концепцію накопичення енергії: за допомогою неї можна перетворити висотні будівлі в батареї.

Image by Hands off my tags! Michael Gaida from Pixabay

У своєму дослідженні, опублікованому в журналі Energy, дослідники пропонують нове рішення для зберігання енергії на основі гравітації. У ньому для зберігання енергії використовують ліфти і порожні квартири у висотних будівлях.

Автори назвали ідею Lift Energy Storage Technology (LIFT). Відповідно до неї, енергія накопичується внаслідок того, що ліфт піднімає матеріали високої щільності. Це цікавий варіант, оскільки ліфти вже встановлені у висотних будівлях, що означає, що нема потреби в додаткових інвестиціях.

У світі експлуатується понад 18 млн ліфтів, і багато з них значну кількість часу нічого не роблять. Ідея полягає в тому, що коли ліфти не використовуються для перевезення людей, їх можна використовувати для зберігання або вироблення електроенергії.

Є ще кілька деталей, які необхідно доопрацювати, перш ніж розгортати систему. Зокрема, потрібно знайти місце для зберігання вантажів, на які спирається система, у верхній частині будівлі, коли вона повністю заряджена, і в нижній частині будівлі, коли вона розряджена.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button